Mitropolit Amfilohije: Hristovo rođenje otkriva najdublji smisao ljudskog života

06.01.2020. 13:45
0
IZVOR: Srna

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je na Badnji dan služio liturgiju u Cetinjskom manastiru, poručio je vjernicima da Hristovo rođenje otkriva najdublji smisao ljudskog života.

Mitropolit Amfilohije je naglasio da je čovjek biće prizvano ne samo da se rađa na zemlji, već da se silom Duha Svetoga i vodom preobrazi u biće vječno.

- Taj najdublji smisao ljudskog života se otkriva upravo nama ovdje na zemlji Hristovim rođenjem. Zato proslavljamo Gospoda našega na ovaj Badnji dan, pozdravljajući se i preko badnjaka koji je simbol njega kao drveta života i neprolaznog - rekao je mitropolit crnogorsko-primorski.

On je poželio svako dobro vjernicima, blagoslov i mir među ljudima.

- To je ono što je donio Gospod dolaskom u ovaj svijet i na šta su prizvani svi ljudi i zemaljski narodi. "Mir Božiji, Hristos se rodi! Vaistinu se rodi!" - rekao je mitropolit Amfilohije, kojem je danas sasluživalo sveštenstvo i Njegovo preosveštenstvo episkop dioklijski Metodije.

Komentari 0
Povezane vijesti
Mediji: Otkrivanje spomenika mitropolitu Amfilohiju 31. oktobra u Kolašinu Mediji: Otkrivanje spomenika mitropolitu Amfilohiju 31. oktobra u Kolašinu
Spomenik mitropolitu Amfilohiju biće postavljen u gradskom parku u Beranama Spomenik mitropolitu Amfilohiju biće postavljen u gradskom parku u Beranama
Djeca Božića Djeca Božića
Najčitanije
  • Krvava bajka – masovno strijeljanje đaka u Kragujevcu
    7h 53m
    3
  • „Pucajte, ja i dalje držim čas“ - Herojska priča o stradanju profesora iz Kragujevca
    7h 47m
    10
  • Uhapšen zbog paljevine vozila i pokušaja paljenja ugostiteljskog objekta u Palama
    3h 15m
    3
  • Protojerej Danilo Dangubić: Glas
    7h 55m
    1
  • Uhapšeno lice iz Istočne Ilidže zbog osnova sumnje da je zlostavljao i usmrtio psa
    6h 0m
    0