Mitropolit Hrizostom služi Svetu arhijerejsku liturgiju

28.08.2019. 09:33
0
IZVOR: Srna

U Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice na Palama počela je Sveta arhijerska liturgija koju služi Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom, povodom obilježavanja Dana i krsne slave opštine Pale - Velike Gospojine.

Liturgiji prisustvuju rukovodstvo opštine, predstavnici opštinske Boračke organizacije, direktori javnih i privrednih institucija, te brojni građani. 

Nakon Svete arhijerejske liturgije krenuće litija ulicama Pala. 

Najavljeno je da će od 10.00 časova obilježavanju Dana i krsne slave opštine Pale prisustvovati predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković. 

U 11.00 časova planirano je polaganje vijenaca na centralnom spomen-obilježju poginulim borcima u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu, a lomljenje slavskog kolača i ručak u salonu -Stanišić- u 12.00 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Radno vrijeme za republičke praznike u opštini Pale Radno vrijeme za republičke praznike u opštini Pale
Na Filozofskom fakultetu održana panel-diskusija o statusu književnosti za djecu i mlade Na Filozofskom fakultetu održana panel-diskusija o statusu književnosti za djecu i mlade
U ponedjeljak promocija knjige „Dobrojutro Danilo“ u Palama U ponedjeljak promocija knjige „Dobrojutro Danilo“ u Palama
Najčitanije
  • Sjećanje na majora Vuka Čvoru: Devet godina od smrti
    2h 31m
    13
  • Vjenčanje održano u Bolnici „Srbija“
    22h 43m
    0
  • Godišnjica NATO bombardovanja Surdulice - poginulo 20 civila, od toga 12 djece
    1h 56m
    0
  • Održano regionalno takmičenje iz fizike u OŠ "Jovan Dučić" u Kasindolu
    22h 23m
    0
  • Prije 28 godina srušen Žeželjev most preko Dunava
    23h 52m
    0