Mitropolit Hrizostom sutra služi liturgiju u Han Pijesku

08.08.2022. 16:56
0
IZVOR: srna.rs

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služiće sutra Svetu arhijerejsku liturgiju u Crkvi Svetog velikomučenika Pantelejmona u Han Pijesku povodom slave ovog hrama i opštine, najavljeno je iz Crkvene opštine.

Liturgija će početi u 10.00 časova, a prethodiće joj parastos u spomen-sobi i polaganje vijenaca kod spomen-obilježja srpskim borcima u 8.45 časova.

U Narodnoj biblioteci "Branko Čučak" od 14.00 časova biće organizovana izložba Radovana Pilipovića "Mitropoliti dabrobosanski".

Povodom Dana i krsne slave opštine Han Pijesak - Svetog velikomučenika Pantelejmona, danas je u Domu kulture održana završna priredba prve generacije predškolaca ovdašnjeg vrtića "Diana Budisavljević", a od 17.00 časova biće održan koncert Kulturno-umjetničkog društva "Sveti Pantelejmon" i njihovih gostiju.

Finalna utakmica futsal trunira, na kojem je u proteklih pet dana učestovalo 12 ekipa, biće odigrana večeras za 21.30 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Veče duhovne muzike: Održan koncert grupe ,,Nektarija'' u Han Pijesku Veče duhovne muzike: Održan koncert grupe ,,Nektarija'' u Han Pijesku
Osveštani temelji budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji Osveštani temelji budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji
U utorak osveštanje temelja budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji U utorak osveštanje temelja budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji
Najčitanije
  • Na današnji dan prije 81. godinu oslobođen Jasenovac
    12h 3m
    5
  • Istočna Ilidža: Uhapšeno lice zbog ugrožavanja sigurnosti i napada na policajce
    10h 19m
    1
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    12h 29m
    0
  • Održana Svečana akademija povodom Dana i krsne slave Istočne Ilidže
    22h 48m
    1
  • Sjećanje na žrtve jednog od najvećih zločina NATO agresije: Murino (VIDEO)
    12h 15m
    2