Mitropolit Hrizostom: Tomino nevjerovanje postalo izvor svih vjerovanja

01.05.2022. 15:07
0
IZVOR: srna.rs

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služio je Svetu arhijerejsku liturgiju u manastiru Presvete Bogorodice u Knežini kod Sokoca, na dan javljanja Gospoda Isusa Hrista apostolu Tomi, koji Crkva slavi kao jedan od puteva saznanja.

Besjedeći danas o Tominom nevjerovanju nakon Hristovog stradanja na Veliki petak, mitropolit Hrizostom je podsjetio da je Tomino nevjerovanje postalo izvor svih vjerovanja.

- To je vrlo važno da mi poslije apostola Tome nemamo potrebe da istražujemo već da vjerujemo da ono što je on ispitao svojim nevjerovanjem. Dokazano da je Hristos vaskrsao i da je on taj koji je vaskrsao iz mrtvih, koji je pobijedio smrt, đavola i grijeh - naveo je mitropolit Hrizostom.

On je istakao da svi svoju vjeru trebaju da ispovijedaju svuda slobodno, jasno i glasno.

Komentari 0
Povezane vijesti
Osveštani temelji budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji Osveštani temelji budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji
U utorak osveštanje temelja budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji U utorak osveštanje temelja budućeg Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Podromaniji
Mitropolit Hrizostom služio večernje bogosluženje u Sabornoj crkvi u Sarajevu Mitropolit Hrizostom služio večernje bogosluženje u Sabornoj crkvi u Sarajevu
Najčitanije
  • Na današnji dan počeo egzodus Srba iz Zapadne Slavonije
    12h 53m
    0
  • U pucnjavi na Dobrinji poginulo jedno lice
    4h 50m
    0
  • Najhladnije prvomajsko jutro na Sokocu od 1961. godine
    9h 15m
    0
  • Potraga za muškarcem koji je na Dobrinji ubio ženu
    3h 26m
    0
  • Uhapšen muškarac osumnjičen za ubistvo žene na Dobrinji
    2h 26m
    0