Mitropolit Joanikije služi moleban povodom pravoslavne Nove godine

13.01.2023. 09:01
0
IZVOR: srna.rs

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije služiće u ponoć moleban u Sabornom hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici povodom pravoslavne Nove godine.

Nalaganje badnjaka biće obavljeno na platou Sabornog hrama sa početkom u 23.30 časova, a u ponoć će uslijediti moleban za blagosloveno novo ljeto Gospodnje, objavljeno je na sajtu Mitropolije crnogorsko-primorske

Iz Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja pozivaju narod da svi zajedno molitveno dočekaju pravoslavnu Novu 2023. godinu.

Srpska pravoslavna crkva /SPC/ 14. januara, odnosno 1. januara prema julijanskom kalendaru, obilježava dva velika hrišćanska praznika - Obrezanje Isusa Hrista i Svetog Vasilija Velikog.

Komentari 0
Povezane vijesti
Podignuta optužnica protiv Ace Đukanovića Podignuta optužnica protiv Ace Đukanovića
Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra
Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora
Najčitanije
  • Preminula Jovana Marić, istaknuti muzički pedagog i dirigent
    17h 48m
    0
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    9h 58m
    0
  • Sjajan uspeh Milice Ruduljić u Banjaluci
    12h 41m
    2
  • Danas Pobusani ponedjeljak
    17h 33m
    0
  • "Pomoz Bog" — više od pozdrava
    6h 59m
    1