Mladi karatisti „Glasinca“ izborili plasman na prvenstvo Srpske

12.03.2023. 10:01
0
IZVOR: srna.rs

Karatisti „Glasinca“ osvojili su na Regionalnom prvenstvu u Bileći 14 medalja u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji - sedam zlatnih, pet srebrnih i dvije bronzane, rekao je Srni trener ovog sokolačkog Karate kluba Miodrag Borovčanin.

Zahvaljujući ovom uspjehu, karatisti „Glasinca“ nastupiće na Prvenstvu Republike Srpske za djecu narednog vikenda i na izbornom turniru koji će biti održan u aprilu.

- Naši najmlađi članovi ostvarili su odličan rezultat i zauzeli treće mjesto u generalnom plasmanu - naveo je Borovčanin.

Zlatne medalje pripale su Anji Koprivici u katama pojedinačno, Mariji Ećimović, Milici Jovanović, Lazaru Mirkoviću, Stefanu Janjušu i Pavlu Petrušiću u borbama pojedinačno, te dječacima uzrasta od 12 i 13 godina u borbama ekipno.

Srebrne medalje osvojili su Magdalena Marković, Emili Vojinović, Dušan Ostojić, David Plakalović u borbama pojedinačno, te djevojčice uzrasta od 10 i 11 godina u borbama ekipno.

Bronzane medalje dodijeljene su Vedranu Vukojičiću u borbama pojedinačno i dječacima uzrasta od 10 i 11 godina u borbama ekipno.

Regionalno takmičenje u karateu za djecu do 13 godina održano je juče u Bileći.