Moguća smjena uprave preduzeća "Šume"

06.11.2024. 17:17
0
IZVOR: srna.rs

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savo Minić izjavio je u vezi sa lošim stanjem u "Šumama Republike Srpske" da još nije smijenjena kompletna uprava tog javnog preduzeća, te da će više informacija o tome javnosti biti predočeno na sutrašnjoj konferenciji za novinare u Banjaluci.

Minić je rekao Srni da je to jedan od zaključaka sa današnjeg sastanka kod predsjednika Republike Milorada Dodika.

- Sutra u 12.00 časova biće pres-konferencija i tada ćemo imati informaciju jer ne može uprava biti smijenjena dok ne bude sjednica Nadzornog odbora "Šuma" - naveo je Minić.

U Banjaluci je danas održan sastanak Dodika sa Minićem i članovima Nadzornog odbora Javnog preduzeća "Šume Republike Srpske".

Zbog ogromnih gubitaka u poslovanju "Šuma", koji za prvih devet mjeseci ove godine iznosi više od šest miliona KM, nedavno su smijenjeni direktori sedam šumskih gazdinstava, a tada je najavljeno da će smjena biti još.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srednjoškolci žele skraćenje časova na 35 minuta, prosvjetari oštro protiv Srednjoškolci žele skraćenje časova na 35 minuta, prosvjetari oštro protiv
U ponedjeljak isplata penzija u Srpskoj U ponedjeljak isplata penzija u Srpskoj
Roditeljska kuća "Iskra" kao zaklon i snaga Roditeljska kuća "Iskra" kao zaklon i snaga
Najčitanije
  • Sjećanje na stravičan zločin nad srpskom porodicom Zec
    33m
    5
  • Na današnji dan 1931. godine: Po Staljinovom nalogu srušen Hram Hrista Spasitelja u Moskvi
    14h 4m
    0
  • Zoran Trapara izabran za potpredsjednika Skupštine opštine Istočna Ilidža
    23h 55m
    12
  • Saopštenje Udruženja gardista Prve gardijske motorizovane brigade Glavnog štaba Vojske Republike Srpske
    20h 0m
    0
  • Više srednjoškolaca u Sarajevu napalo učenika
    20h 14m
    0