Moratorijum na zapošljavanje u javnom sektoru

29.09.2020. 09:32
0
IZVOR: Srna

Skupština Kantona Sarajevo usvojila je juče zaključak kojim se uvodi moratorijum na zapošljavanje u javnom sektoru na period od tri mjeseca.

Prema usvojenom zaključku, svi javni konkursi koji su u toku biće poništeni.

Od moratorijuma su izuzete obrazovno-vaspitne ustanove, zdravstveni radnici, pripadnici policijskih struktura, te subjekti koji su već dobili saglasnost Vlade za prijem.

Zaključak je predložio Klub poslanika Narod i pravda, Naša stranka, SDB i NBL – samostalni poslanici.

Predsjedavajući Skupštine Kantona Sarajevo Mirza Čelik (SDA) najavio je da će klub poslanika ove stranke pokrenuti apelaciju Ustavnom sudu Federacije BiH jer smatraju da zaključak nije u skladu sa Ustavom ni zakonskim propisima, javili su federalni mediji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ispred Vječne vatre više od 20.000 ljudi: "Sarajevo, ljubavi moja" u čast Halida Bešlića Ispred Vječne vatre više od 20.000 ljudi: "Sarajevo, ljubavi moja" u čast Halida Bešlića
Sarajevski taksisti voze besplatno na sahranu Halida Bešlića Sarajevski taksisti voze besplatno na sahranu Halida Bešlića
Narednih 30 dana povremene obustave na putu Foča-Sarajevo Narednih 30 dana povremene obustave na putu Foča-Sarajevo
Najčitanije
  • Milena Dravić - voljena filmska i pozorišna diva
    5h 41m
    30
  • Zaraza pogađa i mlade i stare: Budi li se korona u Srpskoj?
    23h 54m
    2
  • Nogo: Sve više građana traži stručnu pomoć
    20h 38m
    0
  • Pokrenuta humanitarna akcija za našeg sugrađanina kojem je izgorjela kuća u Donjoj Ljubogošti
    4h 19m
    0
  • Izgorio krov na kući u Donjoj Ljubogošti
    4h 54m
    0