Na Međunarodnom memorijalnom turniru “Miloš Ostojić” više od 700 takmičara

11.10.2025. 11:42
0
IZVOR: katera.news

Međunarodni memorijalni džudo turnir "Miloš Ostojić" u Istočnom Sarajevu okupio je 730 takmičara iz zemalja regiona.

Osim takmičara iz Republike Srpske i FBiH, džudisti su iz Srbije, Crne Gore, Danske i Moldavije.

Turnir, koji se održava peti put, organizovao je Džudo klub "Sparta" iz Istočne Ilidže u znak sjećanja i zahvalnosti na Miloša Ostojića, jednog od osnivača i velikog prijatelja ovog kluba, i čovjeka koji je svojom posvećenošću i plemenitim duhom ostavio neizbrisiv trag u njegovom razvoju.

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović naglasio je da ova opština u kontinuitetu podržava održavanje ovog memorijalnog turnira.

- Miloš Ostojić je ostavio dubok trag u Istočnom Sarajevu i kao sportista i privrednik, i kao čovjek - rekao je on.

Božović je istakao da veliki broj takmičara pokazuje da se organizator turnira zaista potrudio, ali i da oni, sa kojima oni sarađuju, poštuju lik i djelo našeg sugrađanina.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža

Miloš Mijanović iz Džudo kluba "Sparta" rekao je da učešće velikog broja takmičara pokazuje da je riječ o kvalitetnom sportskom događaju koji napreduje iz godine u godinu i već sada važi za jedan od najkvalitetnijih u regionu.

-  Takmičari iz 55 klubova iz pet država pokazuju da je riječ o sportskom događaju najvišeg nivoa - rekao je on.

Mijanović je naveo da ovim turnirom čuvaju uspomenu na Miloša, koji je, ističe, ne samo jedan od osnivača ovg kluba nego i čovjek koji je pomagao mnoge sportske klubove i udruženja na području našeg grada.

Nemanja Majdov iz Džudo kluba „Randori“ izjavio je da je ovaj memorijalni turnir prilika da se spoje sportski duh i sjećanje na velikog čovjeka, koji je, navodi, svojom humanošću zadužio sve nas.

- Okupljamo se s velikim brojem djece, i to je ono što sport čini – spaja nas, donosi osmijehe, radost i zajedništvo - rekao je Majdov.

Turnir se održava u sportskoj dvorani na Trgu Srbija u Istočnom Novom Sarajevu, u kategorijama od poletaraca (U9) do kadeta (U18). Novčane nagrade su obezbijeđene za tri najuspješnije ekipe u ukupnom plasmanu 1. mjesto – 1.000 KM, 2. mjesto – 600 KM i 3. mjesto – 400 KM.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Rusi snimaju film o Istočnom Sarajevu Rusi snimaju film o Istočnom Sarajevu
Memorijalni turnir „Miloš Ostojić“ u subotu u Istočnom Sarajevu Memorijalni turnir „Miloš Ostojić“ u subotu u Istočnom Sarajevu
U ovoj godini 84 prigovora potrošača U ovoj godini 84 prigovora potrošača
Najčitanije
  • O ljubavi Slobode Trajković i Ive Lole Ribara - ljubav koja je prkosila surovom licu rata
    34m
    0
  • Skopski đački bataljon: Priča o 1.300 kaplara
    33m
    0
  • Sutra Miholjdan
    11h 47m
    0
  • Sutra kod Knežak izvora posljednji pozdrav Halidu Bešliću
    10h 4m
    0
  • Amerikanac pronađen mrtav na Đurđev gradu
    6h 40m
    0