Na put kretati rano ujutro ili kasno po podne zbog velike vrućine

19.06.2024. 08:17
0
IZVOR: srna.rs

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 29 pacijenata.

Grad uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođen je dječak.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 14 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 10 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa nisu imale intervencija.

Većina puteva u Republici Srpskoj i FBiH je prohodna. 

Vozačima se savjetuje da na duža putovanja kreću rano ujutro ili kasno poslije podne jer je za danas najavljena visoka dnevna temperatura, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/ Srpske.

Zbog rehabilitacije dionice magistralnog puta Han Pijesak dva – Sokolac izmjenjen je režim saobraćaja.

Saobraćaj će, zbog bušačko-minerskih radova, povremeno biti obustavljan na dionici magistralnog puta Ljubogošta-Sumbulovac-Podromanija, na lokalitetu kamenoloma "Rogoušići" u opštini Pale, u trajanju od pet do sedam minuta, kao i na dijelu magistralnog puta Podromanija-Donja Ljubogošta, na lokalitetu Han Derventa u opštini Pale.

Minerski radovi su u toku i na magistralnom putu Sarajevo-Foča, na dionici Trnovo - Miljevina u kanjonu Bistrice.

Na graničnim prelazima u BiH zadržavanja su jutros kratkotrajna.

Na graničnom prelazu Karakaj kod Zvornika zabranjen je saobraćaj za vozila nosivosti veće od pet tona. Teretna vozila teža od pet tona preusmjeravaju se na novi most Bratoljub u Bratuncu i na prelaz Rača, dok autobusi mogu koristiti prelaz Šepak.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti sunčano i još toplije, sa maksimalnom temperaturom vazduha do 37 stepeni Celzijusovih.

Tokom dana porašće koncentracija saharskog pijeska, koja će uticati na zamućenost atmosfere, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Vjetar će slab do umjeren promenljivih smjerova, tokom večeri u Posavini povremeno i pojačan

Jutros je sunčano uz malu oblačnost, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 8.00 časova: Gacko 14 stepeni, Sokolac, Čemerno, Šipovo, Bjelašnica, Široki Brijeg i Sokolac 15, Foča, Bugojno, Drvar i Ivan sedlo 16, Mrkonjić Grad i Livno 17, Rudo 18, Mrakovica, Han Pijesak, Novi Grad, Sanski Most i Sarajevo 19, Banjaluka, Bileća, Srebrenica i Bihać 20, Prijedor i Zenica 21, Zvornik, Doboj i Trebinje 22, Višegrad, Srbac, Mostar i Tuzla 23, Bijeljina i Neum 24, a Gradačac 26 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra pretežno oblačno sa kišom, na planinama snijeg Sutra pretežno oblačno sa kišom, na planinama snijeg
Pojačan saobraćan na više graničnih prelaza Pojačan saobraćan na više graničnih prelaza
Pojačana frekvencija na Gradišci u oba smjera Pojačana frekvencija na Gradišci u oba smjera
Najčitanije
  • Sarajevsko ratište 1992 - 1995 (Drugi dio)
    8h 29m
    12
  • Jedno lice poginulo, osam povrijeđeno u Lapišnici
    8h 3m
    5
  • Na današnji dan preminuo Vuk Stefanović Karadžić (VIDEO)
    2h 14m
    1
  • Detalji nesreće u Lapišnici: Kombijem i kamionom upravljali vozači iz Goražda i Busovače
    6h 3m
    0
  • Počelo snimanje završnih scena filma "Linija" o doktoru Laziću
    5h 21m
    4