Na zahtjev Rusije zakazana sjednica Savjeta bezbjednosti o oštećenju gasovoda

28.09.2022. 18:25
0
IZVOR: srna.rs

Savjet bezbjednosti UN sastaće se u petak, 30. septembra, na zahtjev Rusije, radi rasprave o oštećenju dva ruska gasovoda prema Evropi, zbog čega curi gas u Baltičkom moru.

Francuska misija pri UN, koja je predsjedavajuća Savjetu bezbjednosti u septembru, saopštila je da će tema sastanka biti gasovodi "Sjeverni tok", u čiju su gradnju Rusija i evropski partneri uložili milijarde dolara.

Curenja gasa na dva mjesta otkrivena su juče, a sumnja se na sabotažu.

"Sjeverni tok jedan", koji je nekada bio glavna ruta za isporuke gasa u Njemačku, već je bio zatvoren, a novi gasovod "Sjeverni tok dva" još nije pušten u upotrebu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Počela vojna parada u Moskvi Počela vojna parada u Moskvi
Najčitanije
  • Grad Katera u Bosni
    10h 55m
    7
  • Mirončuk Sergej Aleksandrovič, ruski dobrovoljac koji je dao život za Republiku Srpsku (FOTO)
    14h 21m
    24
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    23h 0m
    0
  • Izrečena presuda Kecmanovićima: Roditelji dječaka ubice idu u zatvor
    20h 7m
    0
  • Bolnica „Srbija“ bogatija za još jednog specijalistu oftalmologije
    15h 59m
    0