Najniži čovjek na svijetu ušao u Ginisovu knjigu rekorda

21.12.2022. 17:58
0
IZVOR: srpskainfo.com

Asin Ismail Gaderzadeh (20) iz Irana, proglašen je najnižim čovjekom na svijetu prema Ginisovim svjetskim rekordima. Visok je 65,24 cm.

Prethodni rekord za najnižeg čovjeka pripadao je Edvardu Niño Hernandezu iz Bogote u Kolumbiji, koji je bio visok 72,1 cm, istaknuto je na stranici Ginis rekord.

Asin je rođen u udaljenom selu u okrugu Bukan, pokrajini Zapadni Azerbajdžan u Iranu, a život mu nije uvijek bio lak. Kuća u kojoj živi je skromna i iako njegova porodica naporno radi, ponekad je prava borba zaraditi dovoljno za troškove života, lijekove i liječenje, prenose Novosti.

Budući da nije mogao pohađati školu, Asin ne zna dobro pisati ni čitati, iako je oduševljen što je nedavno naučio pisati svoje ime. Takođe je bio zadovoljan što je nedavno dobio telefon od prijatelja, što mu je omogućilo veću povezanost s drugim ljudima.

Kako izgleda najniži čovjek na svijetu možete pogledati u videu ovdje. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpkinja oborila Ginisov rekord! Srpkinja oborila Ginisov rekord!
Svjetski Ginisov rekord oborilo 256 Milica Jovanović Svjetski Ginisov rekord oborilo 256 Milica Jovanović
Bobi ima 30 godina i najstariji je pas svih vremena (VIDEO) Bobi ima 30 godina i najstariji je pas svih vremena (VIDEO)
Najčitanije
  • Preminula Jovana Marić, istaknuti muzički pedagog i dirigent
    17h 21m
    0
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    9h 31m
    0
  • Sjajan uspeh Milice Ruduljić u Banjaluci
    12h 14m
    2
  • Danas Pobusani ponedjeljak
    17h 6m
    0
  • "Pomoz Bog" — više od pozdrava
    6h 32m
    1