Najveći broj turista u BiH došao iz Saudijske Arabije

07.08.2019. 23:16
0
IZVOR: b92.net

Sarajevo - Bosnu i Hercegovinu u junu ove godine posjetilo je 179.103 turista, što je za 17,3 odsto više nego u maju i 24,6 odsto više nego u istom mjesecu 2018.

Najveći broj turista došao je iz Saudijske Arabije.

Kako javlja Fena, turisti su u junu ove godine ostvarili 349.594 noćenja, što je za 22 odsto više nego u maju ove i za 22,6 odsto više nego u junu prošle godine.

Najveći broj noćenja ostvarili su turisti iz Saudijske Arabije (12,2 odsto), Hrvatske (7,3 odsto), Srbije (6,6 odsto), Kine (6,5 odsto), Turske (5,7 odsto), Poljske (5,5 odsto), Njemačke (5,2 odsto), kao i Slovenije, SAD i Italije sa po četiri odsto.

Komentari 0
Povezane vijesti
Evropa uvodi biometrijsku kontrolu: Evo šta će putnici iz BiH morati da urade Evropa uvodi biometrijsku kontrolu: Evo šta će putnici iz BiH morati da urade
Izvještaj Svjetske banke: BiH i region će se suočiti sa manjkom više od 190.000 radnika Izvještaj Svjetske banke: BiH i region će se suočiti sa manjkom više od 190.000 radnika
Hrana se baca, a gladnih sve više Hrana se baca, a gladnih sve više
Najčitanije
  • Kako je izgledala moda u Jugi? (FOTO)
    1h 15m
    1
  • Prim. dr Milorad Šupić: „Bolest je teška, ali nema odustajanja“
    10h 25m
    0
  • Nakon zahtjeva opozicije, RTRS zakazuje duel o stanju u Elektroprivredi Srpske
    8h 44m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv "Puteva RS" zbog slučaja pogibije vozača kamiona
    3h 38m
    0
  • Na korak do cilja – Potrebno prikupiti sredstva za još 40 pari cipela
    12h 27m
    0