Највећи број туриста у БиХ дошао из Саудијске Арабије

07.08.2019. 23:16
0
ИЗВОР: b92.net

Сарајево - Босну и Херцеговину у јуну ове године посјетило је 179.103 туриста, што је за 17,3 одсто више него у мају и 24,6 одсто више него у истом мјесецу 2018.

Највећи број туриста дошао је из Саудијске Арабије.

Како јавља Фена, туристи су у јуну ове године остварили 349.594 ноћења, што је за 22 одсто више него у мају ове и за 22,6 одсто више него у јуну прошле године.

Највећи број ноћења остварили су туристи из Саудијске Арабије (12,2 одсто), Хрватске (7,3 одсто), Србије (6,6 одсто), Кине (6,5 одсто), Турске (5,7 одсто), Пољске (5,5 одсто), Њемачке (5,2 одсто), као и Словеније, САД и Италије са по четири одсто.

Коментари 0
Повезане вијести
Поражавајући подаци уочи уписа средњошколаца у БиХ: Клупе остале без 22.000 ђака Поражавајући подаци уочи уписа средњошколаца у БиХ: Клупе остале без 22.000 ђака
Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег Заборављени злочин: Убиство цивила из засједе код Средњег
Трамп предложио Роналда Џонсона за амбасадора у БиХ Трамп предложио Роналда Џонсона за амбасадора у БиХ
Најчитаније
  • Преки суд Саве Ковачевића
    2h 43m
    30
  • Марија Карађорђевић, српска краљица која заслужује поштовање равно светици
    4h 55m
    9
  • Обиљежавање 34 године од формирања Илиџанског одреда Специјалне бригаде полиције
    14h 30m
    0
  • Око 150 учесника на вожњи "Романија зове шест"
    12h 56m
    0
  • Обиљежене 34 године Илиџанског одреда Специјалне бригаде МУП-а
    9h 40m
    0