Narednih dana promjenljivo vrijeme

29.09.2023. 10:03
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj narednih dana biće promjenljivo vrijeme, a kiša i lokalni pljuskovi očekuju se u nedjelju, 1. oktobra na sjeveroistoku i istoku, podaci su Republičkog hidrometeorološkog zaavoda.

Jutro će sutra biti hladno uz pojavu magle ponegdje oko rijeka i po kotlinama koja će se ponegdje duže zadržati, ali će tokom dana biti pretežno sunčano i prijatno toplo vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost.

Uveče i tokom noći nailazi oblačnost sa sjeverozapada koja će zahvatiti sjeveroistočne i istočne predjele donoseći kišu i lokalne pljuskove sa grmljavinom.

Minimalna temperatura vazduha biće od devet do 17, u višim predjelima od pet, a maksimalna od 23 do 30, u višim predjelima i mjestima gdje se magla bude duže zadržavala 20 stepeni Celzijusovih.

U nedjelju, 1. oktobra, doći će do prestanaka padavina i postepenog razvedravanja tokom dana, pa će u ponedjeljak, 2. oktobra, biti pretežno sunčano i toplije vrijeme uz malu oblačnost.

U ponedjeljak, 2. oktobra jutro će biti hladno uz čestu pojavu magle oko rijeka i po kotlinama, dok će tokom dana biti pretežno sunčano i toplije vrijeme uz malu oblačnost.

Minimalna temperatura vazduha biće od devet do 16 na jugu, u višim predjelima od pet, a maksimalna temperatura od 22 do 29, u višim predjelima i mjestima gdje se magla bude duže zadržavala 19 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočno Sarajevo bogatije za djevojčicu Istočno Sarajevo bogatije za djevojčicu
Pojačan saobraćaj na prelazima na izlazu iz BiH Pojačan saobraćaj na prelazima na izlazu iz BiH
Pretežno sunčano i toplo Pretežno sunčano i toplo
Najčitanije
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    15h 42m
    0
  • Izvučeni dobitnici glavnih nagrada u okviru m:tel nagradne igre „Nikad lakše do auta“
    22h 57m
    0
  • Ivanjsko cvijeće
    23h 40m
    0
  • Birač i Podrinje: Zločin bez milosti i kazne
    22h 26m
    0
  • Drinić: Apel za premijera - krenite od ponedjeljka automobilom od Novog Grada do Trebinja. Rupe Vas čekaju!
    16h 31m
    0