Naš grad bogatiji za dva stanovnika

12.11.2024. 08:18
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 rođeni su dječak i djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 75 pacijenata.

Grad uredno snabdijeven vodom.

Elektrodistribucija Pale:

Pale,

Zbog radova u TS 10/0,4 kV Dvorišta, doći će do privremenog  prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 9.00 časova potrošačima u dijelu naselja  Dvorišta.

Čajniče,

Zbog radova na 10 kV vodu Bučova čaira – Zaborak, doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 14.00 časova potrošačima u naseljima: Glamočevići, Krč, Batkovići, Hoćevina, Stopići, Gornji Stopići, Todorovići, Zaborak, Veliki Banići, Đakovići i Hunkovići.

Višegrad,

Zbog radova na 10 kV vodu Alhos doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 14.00 časova potrošačima u naseljima: Staniševac, Vardište i Macute.

U porodilištu Univerzitetske bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođeni su dječak i djevojčica.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 18 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 8 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa nisu imale intervencija.

U Republici Srpskoj i FBiH na dionicama u kotlinama i duž riječnih tokova magla smanjuje vidljivost. 

U višim predjelima, zbog niske temperature vazduha i mraza moguća je poledica i klizav kolovoz, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/ Srpske.

Iz AMS savjetuju vozačima opreznu vožnju na svim putnim pravcima uz obavezno posjedovanje zimske opreme.

Radovi se izvode i na magistralnim putnim pravcima od Bijeljine prema Brčkom, na području Prijedora, Bijeljina-Glavičice, Srbac-Derventa, Han-Pijesak-Sokolac, Trnovo-Miljevina u kanjonu rijeke Bistrice, Gacko-Tjentište u Sastavcima, Dobro Polje-Miljevina, Brod na Drini-Hum, Gradiška-Kozarska Dubica, Teslić-Podjezera i na području Doboja gdje je u toku izgradnja auto-puta.

U većini krajeva u Republici Srpskoj i FBiH danas će biti pretežno oblačno i hladno, a ponegdje su moguće slabe padavine.

Najviša temperatura vazduha iznosiće od tri do devet, na jugu do 17 stepeni Celzijusovih.

U Hercegovini će biti pretežno sunčano i toplije, a sunčanih perioda će biti i na jugoistoku, prognoza je Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Vjetar će biti slab, istočnog i sjeveroistočnog smjera, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha izmjerena u 7.00 časova: Bjelašnica minus osam, Livno minus šest, Čemerno, Drvar minus četiri, Han Pijesak, Bileća minus tri, Foča, Kalinovik, Mrakovica minus jedan, Gacko, Sokolac nula, Mrkonjić Grad, Rudo jedan, Srebrenica, Šipovo, Zenica, Jajce dva, Banjaluka, Višegrad, Novi Grad, Tuzla, Sanski Most tri, Bijeljina, Zvornik, Prijedor, Doboj četiri, Trebinje pet, Neum sedam, Mostar devet stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost Sutra sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost
Najavljeni prekidi električne energije za sutra Najavljeni prekidi električne energije za sutra
Naš grad jutros bogatiji za jednu djevojčicu Naš grad jutros bogatiji za jednu djevojčicu
Najčitanije
  • Sjećanja Vjere Kovačević: Moj stric, Sava Kovačević/Od dječačkih dana do pogibije na Sutjesci
    13h 35m
    34
  • Božović: Vrijeme je da se pojedinim ljudima kaže dosta, podršku pružio Bodiroga
    17h 19m
    1
  • Normalizovan saobraćaj na magistralnom putu Rogatica–Podromanija
    11h 12m
    0
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    18h 13m
    0
  • Berjan: Iza kampanje sa kompromitujućim plakatima stoji SNSD
    16h 44m
    0