U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođena su dva dječaka.
Ljekarsku intervenciju zatražio je 41 pacijent.
Grad je uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.
U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođena je jedna djevojčica.
Ljekarsku intervenciju u bolnici u Foči zatražilo je 28 pacijenata.
U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 13 pacijenata.
Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su jesnu intervenciju.
Sokolac,
Jedna intervencija na gašenju zapaljene suve trave u Glasinačkom polju od 15.30 do 16.55 časova. Požar je ugašen.
Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH odvija nesmetano, u višim krajevima moguća je poledica, a na dionicama koje prolaze kroz usjeke odroni.
Iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske savjetuju oprezniju vožnju, uz poštovanje svih saobraćajnih propisa i napominju da je posjedovanje zimske opreme i zakonski obavezno.
Zbog minerskih radova na magistralnom putu Sarajevo - Foča, dionica Trnovo - Miljevina, u kanjonu rijeke Bistrice, dolaziće do povremene obustave saobraćaja od 7.00 do 16.00 časova, u trajanju od dva puta po pet do sedam minuta.
Na dionici magistralnog puta Dobro Polje - Miljevina saobraćaj se odvija usporeno jednom trakom, naizmjeničnim propuštanjem vozila.
Zbog oštećenja mosta na magistralnom putu Sastavci - Ustiprača saobraćaj se odvija jednom trakom.
Saobraćaj reguliše privremena signalizacija, a brzina kretanja vozila ograničena je na 30 kilometara na čas. Na mostu je zabranjen saobraćaj za vozila čija dozvoljena masa prelazi 30 tona.
Na mostu kralja Aleksandra u opštini Rudo, na putnom pravcu Brodar - granica Srbije/Republike Srpske /Rudo/ zabranjen je saobraćaj za motorna vozila ukupne mase veće od 10 tona, dok se za putnička vozila ograničava brzina kretanja na 20 kilometara na čas.
Na dionici magistralnog puta Brod na Drini - granica BiH/Crne Gore /Šćepan Polje/, zabranjen je saobraćaj za sva vozila čija ukupna masa prelazi 16 tona.
Na području FBiH na dionici auto-puta Podlugovi - Visoko, gdje je u toku postavljanje bukobrana, na mjestu radova u funkciji je preticajna traka.
Zbog radova na mostu preko rijeke Vrioštice na magistralnom putu Vitina - Ljubuški od 7.00 do 17.00 časova saobraća se naizmjenično, jednom trakom.
Zbog radova na sanaciji škarpi na magistralnom putu Jablanica-Mostar, /na izlazu iz Jablanice/, saobraćaj se odvija naizmjeničnim propuštanjem vozila.
Na graničnim prelazima u BiH nema dužih zadržavanja.
U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti pretežno sunčano uz prolaznu oblačnost i maksimalnu temperaturu vazduha od tri do devet, na jugu do 14 stepeni Celzijusovih.
U Hercegovini će biti vjetrovito, uz jake udare bure.
U toku noći uslijediće porast prolazne oblačnosti na sjeveru, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Vjetar će biti slab i promjenljiv ili sjevernih smjerova.
U Republici Srpskoj i FBiH jutros je pretežno vedro, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.
Temperatura vazduha u 7.00 časova: Sokolac minus 11 stepeni, Han Pijesak minus 10, Ivan sedlo minus devet, Bjelašnica i Drvar minus osam, Čemerno i Livno minus sedam, Prijedor, Bihać, Jajce, Prijedor, Sanski Most, Sarajevo, Srebrenica, Tuzla i Zenica minus šest, Banjaluka, Mrkonjić Grad, Novi Grad i Široki Brijeg minus pet, Bijeljina minus četiri, Doboj, Gradačac i Stolac minus dva, Trebinje tri, Mostar pet, a Neum šest stepeni Celzijusovih.