U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 rođen je dječak.
Ljekarsku intervenciju zatražilo je 36 pacijenata.
Grad uredno snabdijeven vodom.
Elektrodistribucija Pale:
Višegrad,
Zbog radova na 10 kV vodu Dobrun doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 14.00 časova potrošačima u naseljima: Gornji Dobrun, Zlatnik, Dobrunska Rijeka, Poljanice i Bjeljajke.
Rudo,
Zbog radova na 10 kV vodu Strgačina doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu od 8.00 do 14.00 časova potrošačima u naseljima: Resići, Nikolići MZ Mrsovo, MZ Setihovo i MZ Strgačina.
U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođena su tri dječaka i dvije djevojčice.
Ljekarsku intervenciju zatražilo je 19 pacijenata.
U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 10 pacijenata.
Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa nisu imale intervencija.
Saobraćaj se ne većini puteva odvija nesmetano, osim na dionicama na kojima se izvode radovi, a na prelazak granice na izlazu iz BiH čeka se na graničnim prelazima Izačić i Velika Kladuša, saopšteno je jutros iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske.
Izmjene u saobraćaju su, zbog radova, na dionici magistalnog puta Dobro Polje-Miljevina na lokalitetu male hidroelektrane B-3, dok povremeno do zastoja dolazi na istom putnom pravcu ali na lokalitetu Sijeračke stijene gdje je u toku sanacija klizišta.
Radovi se izvode na putnim pravcima na području Prijedora, na dionicama Donja Bukovica-Vršani i Vršani-Bijeljina, Brodar-Višegrad gdje je u toku postavljanje rasvjete u tunelima, te na dionicama Brod na Drini-Hum /Šćepan Polje, Srbac-Derventa, Gradiška-Nova Topola-Klašnice.
Deminerski radovi se izvode u opštini Novo Goražde pa su obustave na magistralnom putu Ustiprača–Novo Goražde, u kamenolomu Han Derventa zbog čega su obustave na magistralnom putu Lapišnica-Ljubogošta, kao i na magistralnom putu Podromanija-Mokro-Sumbulovac-Rogoušići-Donja Ljubogošta, u mjestu Rogoušići.
Zbog oštećenja mosta na magistralnom putu Sastavci-Ustiprača saobraćaj se odvija jednom saobraćajnom trakom, brzina kretanja vozila ograničena je na 30 kilometara na čas. Preko mosta zabranjen je saobraćaj za vozila čija dozvoljena masa prelazi 30 tona.
Iz AMS-a su napomenuli da je u funkciji granični prelaz Krstac na putu Gacko-Nikšić.
Granični prelaz Brčko je otvoren za putnička vozila do tri i po tone.
Na graničnom prelazu Karakaj kod Zvornika zabranjen je saobraćaj za vozila ukupne mase iznad pet tona i ona se preusmjeravaju na novi most Bratoljub u Bratuncu i na granični prelaz Rača.
Šleperi i teretna motorna vozila mogu saobraćati na graničnom prelazu Šepak od 9.00 do 13.00 i od 22.00 do 6.00 časova. Vikendom mogu prelaziti samo u noćnom terminu.
U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti pretežno sunčano i toplije vrijeme.
Tokom jutra prolazna umjerena oblačnost kretaće se od zapada ka istoku i jugu, ali bez padavina, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Najviša dnevna temperatura vazduha od 27 na istoku i jugozapadu do 33 na jugu, u višim predjelima od 24 stepena Celzijusova.
Duvaće slab do umjeren vjetar, povremeno tokom dana u Hercegovini pojačan sjevernih smjerova.
Temperatura vazduha izmjerena u 8.00 časova: Sokolac, Han Pijesak i Drinić 11, Šipovo i Ribnik 12, Prijedor, Novi Grad Mrkonjić Grad, Srbac, Kneževo, Srebrenica i Čemerno 13, Rudo, Tuzla i Bihać 14, Banjaluka, Doboj, Zvornik, Višegrad, Gacko i Zenica 15, Foča i Sarajevo 16, Bijeljina 17, Bileća 20, Trebinje i Mostar 23 stepena Celzijusova.