Naš grad jutros bogatiji za dječaka

15.03.2023. 08:21
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođen je djak.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 58 pacijenata.

Grad uredno snabdijeven vodom i električnom energijom.

U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa rođene su dvije djevojčice.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 18 pacijenata.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je 16 pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su nekoliko intervencija.

Istočna Ilidža, 

Gorjela suva trava u Krupcu, požar ugašen.

Foča,

Gorjelo sitno rastinje i trava u Patkovini.

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH zbog kiše jutros se odvija po mokrim i klizavim kolovozima, a brojne su dionice sa odronima, saopštio je Auto-moto savez Republike Srpske.

U kotlinama i uz riječne tokove, kao i u višim predjelima zbog magle i niske oblačnosti smanjena je vidljivost.

Zbog aktiviranog klizišta saobraćaj se odvija usporeno na magistralnom putu Gradiška-Kozarska Dubica, na ulazu u Orahovu i na putu Foča-Goražde, u mjestu Filipovići, na putu Ukrina-Gornja Vijaka, na putu Brod na Drini-GP Hum/Šćepan Polje.

U toku su radovi u tunelu Čemerno na putu Brod na Drini 2-Vrba i u tunelu Sijeračke stijene na putu Dobro Polje-Miljevina.

Na mostu Kralja Aleksandra u opštini Rudo, na putu Brodar-Rudo zabranjen je saobraćaj za motorna vozila ukupne mase veće od 10 tona, dok se za putnička vozila ograničava brzina kretanja na 20 kilometara na sat.

Na graničnim prelazima jutros nema dužih zadržavanja.

U Republici Srpskoj i FBih danas će biti oblačno sa padavinama u većini predjela, pretežno sa kišom i pljuskovima, dok se uz pad temperature vazduha snijeg očekuje u višim predjelima.

Poslije podne se očekuje postepeno smanjenje i prestanak padavina, kojih će do večeri biti još u istočnim predjelima, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Maksimalna temperatura vazduha iznosiće od osam do 12 stepeni, u višim predjelima do dva stepena Celzijusova.

Vjetar će biti umjeren do jak sjevernih smjerova, povremeno olujne jačine.

U Republici Srpskoj i FBiH jutros je oblačno sa kišom, a na planinama sa snijegom, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 8.00 časova: Bjelašnica minus četiri, Kalinovik jedan, Drinić dva, Mrakovica tri, Gacko, Drvar i Livno četiri, Sarajevo i Bugojno pet, Bihać, Tuzla, Višegrad, Zenica i Gradačac šest, Banjaluka, Doboj, Bijeljina, Bileća i Sanski most sedam, Zvornik osam, Mostar devet i Neum 10 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Upozorenje na lokalne nepogode za cijelu Srpsku Upozorenje na lokalne nepogode za cijelu Srpsku
Srpska bogatija za 31 bebu Srpska bogatija za 31 bebu
Naš grad bogatiji za djevojčicu Naš grad bogatiji za djevojčicu
Najčitanije
  • To nisu bili ljudi, već zvijeri: Stradanje braće Petra i Pavla
    22h 19m
    17
  • Uvredljiva poruka protiv Srba ispisana na stambenoj zgradi u Istočnoj Ilidži
    18h 58m
    20
  • Branko Blanuša kandidat za predsjednika Srpske, Marinko Božović za srpskog člana Predsjedništva BiH
    11h 50m
  • Od Pala do naučnog priznanja u Moskvi: Priča Anđele Vuković
    16h 37m
    0
  • Napokon poznato kad počinje povrat PDV-a na prvu nekretninu
    19h 23m
    0