Nastavnica zadala učenicima da nauče pjesmu "Ne damo svetinje", pa prijavljena inspekciji

05.03.2020. 18:36
0
IZVOR: Tanjug

Roditelji učenika Osnovne škole "Štampar Makarije" u Podgorici prijavili su inspekciji nastavnicu muzičkog obrazovanja, zbog toga što je učenicima zadala da nauče pjesmu "Ne damo svetinje", u izvođenju grupe Beogradski sindikat.

To je na svom fejsbuku profilu objavila jedna od majki učenika.

Prosvetna inspekcija potvrdila je portalu Analitika da je dobila prijavu protiv nastavnice od roditelja koji su ogorčeni njenim postupkom.

Pjesma "Ne damo svetinje" u izvođenju Beogradskog sindikata je postala himna litija koje se gotovo dva mjeseca održavaju širom Crne Gore u znak protesta protiv Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj
,,Glas Crnogorca“ 1873: Slava borcima za slobodu Crne Gore, spomen je njihov vječit u srpstvu ,,Glas Crnogorca“ 1873: Slava borcima za slobodu Crne Gore, spomen je njihov vječit u srpstvu
,,Glas Crnogorca“ 1880. o knjigama koje su kupovali stari Cetinjani ,,Glas Crnogorca“ 1880. o knjigama koje su kupovali stari Cetinjani
Najčitanije
  • Božović: Bilo bi lijepo da neki od predstavnika Vlade posjete i Istočnu Ilidžu
    23h 16m
    1
  • Prikupljeno 12.393 KM za našeg sugrađanina kojem je izgorjela kuća u Donjoj Ljubogošti
    22h 33m
    1
  • Švajcarska delegacija posjetila Pale i JP "Gradske toplane" (FOTO)
    22h 34m
    1
  • Kako je trubač iz Leskovca prevario cijelu tursku vojsku: Zbog njega je Srbija dobila Kumanovsku bitku
    25m
    3
  • Kumanovska bitka – Brza pobjeda srpske vojske
    4h 59m
    0