Nenad Ćuk novi v.d. direktora Doma zdravlja Istočno Sarajevo

30.06.2023. 12:34
0
IZVOR: srna.rs

Odbornici Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo imenovali su danas Nenada Ćuka za novog vršioca dužnosti direktora Doma zdravlja Istočno Sarajevo, umjesto dosadašnjeg Nikole Ašanina, koji je podnio ostavku.

Ćuk je ranije obavljao funkciju zamjenika direktora Republičke uprave civilne zaštite.

Načelnik opštine Jovan Katić rekao je novinarima nakon sjednice da je u Domu zdravlja situacija jako teška i da opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža moraju uložiti velike napore da se finansijski oporavi.

On je rekao da je sudski postupak sa smijenjenim direktorom Doma zdravlja Dejanom Šešeljem još u toku.

Na današnjoj sjednici data je saglasnost na realizaciju Projekta rekonstrukcije kotlovnice preduzeću "Toplane-INS" iz Istočnog Novog Sarajeva, što je, prema Katićevim riječima dio projekta gasifikacije istočnog dijela Republike Srpske, za koji je Vlada Srpske preduzeću "Sarajevo-gas" dala garanciju u iznosu od 70 miliona KM.

- Smatramo da su za nas to povoljni uslovi jer su kotlovi stari 47 godina i za njih više nema dijelova i nemoguće ih je održavati. Toplane trenutno koriste mazut, koji nije ekološki prihvatljiv. Ovdje dolazi do prelaska na gas. Imaćemo mogućnost i rezervnog energenta luž-ulja, u slučaju da dođe do nestašica ili naglog poskupljenja gasa - naveo je Katić.

Sa dnevnog reda su skinute dvije tačke koje se tiču vodovoda i utvrđivanja cijena vode, zbog, kako je Katić pojasnio, potrebe dodatnog usaglašavanja stavova sa opštinama Istočna Ilidža i Trnovo koje koriste usluge ovog preduzeća.

On smatra da je korektno da svi zajedno dođu do konsenzusa, iako je opština Istočno Novo Sarajevo vlasnik ovog preduzeća.

Odbornik SDS-a Natko Sudžuka ocijenio je kao "egzibiciju" projekat rekonstrukcije kotlovnice Toplane.

- Riječ je o zaduženju od šest mioliona KM koje treba da vrate toplane, odnosno opština. Sumnjam da ćemo, bez obzira na grejs period od tri godine, to uspjeti da vratitimo i zbog toga smo bili uzdržani. To ne znači da ne podržavamo radove na unapređeu rada Toplane - naglasio je Sudžuka.

On smatra da se trebalo razmišljati i o izmještanju Tolane, jer se nalazi na lokaciji gdje su brojne institucije.

Kada je riječ o imenovanju novog vršioca dužnosti direktora Dom zdavlja, Sudžuka je upozorio da je to najvažnija ustanova u gradu i da "ne smije služiti kao odskočna daska za dalji napredak stranačkog kadra".

Na današnjoj sjednici usvojena je i informacija o vodosnabdijevanju i snabdijevanju električnom energijom na području opštine Istočno Novo Sarajevo za prošlu godinu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Irina Vilotić najmlađa beba u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO) Irina Vilotić najmlađa beba u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
U Istočnom Novom Sarajevu održana humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka U Istočnom Novom Sarajevu održana humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka
Sutra „Konferencija beba“ u Istočnom Novom Sarajevu Sutra „Konferencija beba“ u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • To nisu bili ljudi, već zvijeri: Stradanje braće Petra i Pavla
    18h 43m
    17
  • Uvredljiva poruka protiv Srba ispisana na stambenoj zgradi u Istočnoj Ilidži
    15h 22m
    20
  • Branko Blanuša kandidat za predsjednika Srpske, Marinko Božović za srpskog člana Predsjedništva BiH
    8h 14m
  • Od Pala do naučnog priznanja u Moskvi: Priča Anđele Vuković
    13h 1m
    0
  • Napokon poznato kad počinje povrat PDV-a na prvu nekretninu
    15h 47m
    0