Neurolozi Bolnice “Srbija” učestvovali na Kongresu neurologa Srbije

19.11.2024. 22:16
0
IZVOR: katera.news

Neurolozi Bolnice “Srbija” u Istočnom Sarajevu Vesna Arsić Pejić, Olivera Pecelj Kojić i specijalizant neurologije Dragana Tešanović učestvovali su na dvadesetom po redu Kongresu neurologa Srbije, koji je održan u Beogradu od 14. do 16. novembra 2024. godine.

Ovaj kongres okupio je stručnjake iz oblasti neurologije, a tokom tri dana trajanja, prisutni su imali priliku da se upoznaju sa najnovijim dostignućima u terapiji neuroloških bolesti.

Među ključnim temama bile su inovacije u liječenju epilepsije, kao i novi pristupi u tretmanu multiple skleroze.

Takođe, govorilo se i o napretku u dijagnostici i liječenju neurodegenerativnih bolesti, kao i o savremenim metodama u prepoznavanju i liječenju imunoloških i paraneoplastičkih bolesti centralnog i perifernog nervnog sistema.

- Učešće naših doktorica na ovom kongresu doprinosi kontinuiranom usavršavanju i unapređenju kvaliteta zdravstvene zaštite koju pružamo pacijentima u našoj bolnici, kao i primjeni najnovijih medicinskih saznanja u svakodnevnoj praksi - saopšteno je iz Bolnice “Srbija”.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ponovo dostupni EMNG pregledi u Bolnici „Srbija“ Ponovo dostupni EMNG pregledi u Bolnici „Srbija“
Dr Ivana Kujačić novi specijalista patologije u Bolnici „Srbija“ Dr Ivana Kujačić novi specijalista patologije u Bolnici „Srbija“
U junu rođeno 45 beba u porodilištu Bolnice „Srbija“ U junu rođeno 45 beba u porodilištu Bolnice „Srbija“
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Kneževića - Belog vuka
    20h 42m
    19
  • Hirošima – jedan od najvećih američkih zločina
    11h 36m
    7
  • Sutra isplata julskih penzija u Srpskoj
    19h 2m
    0
  • Obilježeno 34 godine od pogibije komandanta Vlajka Petrovića
    17h 36m
    1
  • Istočno Novo Sarajevo: Održano muzičko-poetsko veče "Obećao si mi"
    8h 45m
    0