Nikola Jokić košarkaš 2024. prema glasovima navijača

02.01.2025. 21:34
0
IZVOR: srna.rs

Srpski košarkaš Nikola Jokić izabran je glasovima navijača za najboljeg evropskog košarkaša u 2024. godini, saopštila je danas Svjetska košarkaška federacija /FIBA/.

Glasanje na sajtu FIBA počelo je 27. decembra, a danas su objavljeni konačni rezultati.

Jokić je nagradu za najboljeg evropskog košarkaša dobio kao ubjedljivo prvi sa 32 odsto dobijenih glasova.

Grk Janis Adetokumbo dobio je 18 odsto glasova, a Bogdan Bogdanović 15. Nijemac Franc Vagner je dobio 11 odsto, a Slovenac Luka Dončić devet odsto glasova.

U konkurenciji za najboljeg košarkaša Evrope u izboru navijača na sajtu FIBA bili su još i Viktor Vembanjama /Francuska7, Lauri Markanen /Finska/, Kristaps Porzingis /Letonija/, Domantas Sabonis /Litvanija/, Denis Šreder /Nemačka/ i Alperen Šengun /Turska/.

Komentari 0
Povezane vijesti
Jokić će igrati na Evrobasketu Jokić će igrati na Evrobasketu
Jokić odličan, "Nagetsi" bili loši Jokić odličan, "Nagetsi" bili loši
Jokićev rekord karijere sa 61 poenom u porazu "Denvera" Jokićev rekord karijere sa 61 poenom u porazu "Denvera"
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    8h 11m
    1
  • Ovo su stari srpski običaji na veče Velikog petka
    22h 27m
    0
  • Pale: Najmlađi na kreativnoj radionici šarali jaja
    20h 7m
    0
  • Mitropolit Hrizostom: Hristos je vaskrsenjem pokidao okove smrti
    21h 9m
    0
  • Paljanskim kik-bokserima Đuriću i Mimiću cilj da postanu prvaci svijeta
    4h 48m
    0