Novi Sad: Završen protest, incidenti nisu zabilježeni

28.01.2025. 20:01
0
IZVOR: glassrpske.com

Još jedan veliki protest održan je u Novom Sadu.

Veliki broj nezadovoljnih građana okupio se danas u 16 časova ispred prostorija SNS-a na Bulevaru oslobođenja, a potom krenuo u protestnu šetnju i, na kraju, blokirao veliki dio Bulevara oslobođenja.

Razlog ovog skupa, na koji su građane pozvali studenti, je to što je noćas fizički napadnuto nekoliko studenata, pri čemu je jedna djevojka povrijeđena.

Mnogi Novosađani na skup su krenuli organizovano, sastavši se prije toga ispred škola, fakulteta...

Bajkeri su se okupili na Mišeluku, a studenti su došli iz dva pravca: od kampusa i od Medicinskog fakulteta.

Rijeke ljudi su se slile iz svih delova grada, piše portal Moj Novi Sad. 

Prethodno je primjećeno da su jake policijske snage stigle na više lokacija u gradu.

Dok su dolazili na skup, studenti Medicinskog fakulteta su skandirali: "Svi u štrajk", dok su im građani mahali sa terasa i pozdravljali ih.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Gračanici, Lapljem Selu i Gušterici podrška uhapšenim direktorima U Gračanici, Lapljem Selu i Gušterici podrška uhapšenim direktorima
Poginulo trogodišnje dijete u Sutomoru Poginulo trogodišnje dijete u Sutomoru
Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu Ko je sve utemeljio Srpsku Atinu
Najčitanije
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    23h 59m
    0
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    7h 20m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    7h 43m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    11h 12m
    0
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    4h 38m
    0