Novitoviću ukinute sve mjere zabrane

11.10.2022. 14:57
0
IZVOR: nezavisne.com

Okružni sud u Banjaluci ukinuo je sve mjere zabrane Milanu Novitoviću, vršiocu dužnosti direktora Republičke uprave civilne zaštite, što znači da on može obavljati tu funkciju, potvrđeno je "Nezavisnim novinama".

Novitović je, podsjetimo, nedavno hapšen zbog zapošljavanja partijskog kolege iz Ujedinjene Srpske, Branislava Zeljkovića, koji je ranije hapšen, a nedavno i optužen zbog sumnje u malverzacije pri nabavci medicinske opreme za potrebe Instituta za javno zdravstvo Republike Srspske, na čijem je čelu bio.

Osim zabrane obavljanja funkcije vršioca dužnosti direktora Republičke uprave civilne zaštite, sud je, podsjetimo, Novitoviću bio zabranio i sastajanje i kontaktiranje sa više lica. Sve te mjere zabrane su ukinute.

Piše: Dragan Sladojević

Komentari 0
Povezane vijesti
Jednomjesečni pritvor za tri lica osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja Jednomjesečni pritvor za tri lica osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja
Novitović dobio direktorsku fotelju u „Šumama Srpske“ Novitović dobio direktorsku fotelju u „Šumama Srpske“
Godinu dana zatvora Harisu Skeliću za zločine nad srpskim civilima Godinu dana zatvora Harisu Skeliću za zločine nad srpskim civilima
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    10h 32m
    4
  • Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
    23h 10m
    18
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    21h 32m
    11
  • Risto Jeremić, Fočak, nepokolebljivi rodoljub i nacionalni pregalac
    13h 2m
    9
  • Strašna priča iz Gračanice: NATO nam je ubio djecu - umjesto imena ostale tri tačke...
    14h 22m
    4