Новитовићу укинуте све мјере забране

11.10.2022. 14:57
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Окружни суд у Бањалуци укинуо је све мјере забране Милану Новитовићу, вршиоцу дужности директора Републичке управе цивилне заштите, што значи да он може обављати ту функцију, потврђено је "Независним новинама".

Новитовић је, подсјетимо, недавно хапшен због запошљавања партијског колеге из Уједињене Српске, Бранислава Зељковића, који је раније хапшен, а недавно и оптужен због сумње у малверзације при набавци медицинске опреме за потребе Института за јавно здравство Републике Срспске, на чијем је челу био.

Осим забране обављања функције вршиоца дужности директора Републичке управе цивилне заштите, суд је, подсјетимо, Новитовићу био забранио и састајање и контактирање са више лица. Све те мјере забране су укинуте.

Пише: Драган Сладојевић

Коментари 0
Повезане вијести
Једномјесечни притвор за три лица осумњичена за злоупотребу службеног положаја Једномјесечни притвор за три лица осумњичена за злоупотребу службеног положаја
Новитовић добио директорску фотељу у „Шумама Српске“ Новитовић добио директорску фотељу у „Шумама Српске“
Годину дана затвора Харису Скелићу за злочине над српским цивилима Годину дана затвора Харису Скелићу за злочине над српским цивилима
Најчитаније
  • Због временских услова забрана саобраћаја преко Романије
    12h 20m
    1
  • Оглас за посао на Цетињу из 1906: Поред српског, кандидат мора знати и неки од страних језика
    1h 19m
    0
  • Апел за истицање застава Републике Српске 21. новембра у Палама
    18h 43m
    1
  • У Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву петак нерадни дан
    18h 20m
    2
  • Полицијска управа Источно Сарајево обиљежава крсну славу - Светог Архангела Михаила
    23h 28m
    3