Obilježavanje godišnjice stradanja Srba u Ježestici kod Bratunca

08.08.2023. 09:12
0
IZVOR: rtrs.tv

U Ježestici kod Bratunca obilježava se 31 godina od zločina nad Srbima u posljednjem ratu kada su muslimanske snage ubile 39 mještana.

Biće služen i parastos za 161 srpsku žrtvu iz ovog sela i njenih zaselaka u Drugom svjetskom ratu.

Ježestica je razorena prilikom upada muslimanskih snaga iz Srebrenice, koje su pobile sve što su stigle, opljačkale stoku i pokretnu srpsku imovinu, a nepokretnu popalile.

Za zvjerstva u Ježestici, kao i za sve ostale, brojne masovne zločine nad srpskim civilima u srednjem Podrinju još niko nikad i nigdje nije odgovarao.

Komentari 0
Povezane vijesti
Služen parastos mučenički stradalom svešteniku Nedeljku Popoviću Služen parastos mučenički stradalom svešteniku Nedeljku Popoviću
Sveštenik Nedeljko Popovića - simbol stradanja srpskog naroda na području Trnova Sveštenik Nedeljko Popovića - simbol stradanja srpskog naroda na području Trnova
Sutra obilježavanje 34 godine od stradanja sveštenika Nedeljka Popovića Sutra obilježavanje 34 godine od stradanja sveštenika Nedeljka Popovića
Najčitanije
  • Nije trebalo da ubijemo popa
    10h 55m
    1
  • Lice iz Trnova lice lišeno slobode zbog prijetnji po život
    15h 50m
    0
  • Preduzeće iz Rogatice oštećeno za više od 14.000 KM
    15h 49m
    0
  • „Beerka“ ponovo stiže: od 12. do 14. juna u Istočnom Sarajevu
    16h 2m
    1
  • Zbog pucnjave na Vracama uhapšen muškarac
    8h 39m
    0