Od jutros čak dva zemljotresa pogodila Albaniju

01.12.2019. 09:27
0
IZVOR: Avaz

Albaniju su jutros u razmaku od pola sata pogodila čak dva zemljotresa.

Kako je javio Euromediteranski seizmološki centar prvi je zabilježen u 6.53 43 kilometra sjeverozapadno od Tirane, a bio je jačine 3,3 stepena po Rihteru, na dubini od pet kilometara.

Drugi potres desio se u 7.18 na dubini od 20 kilometara, 45 kilometara od Tirane, a bio je jačine 3,6 stepena po Rihteru.

Ovo su samo još jedni u nizu zemljotresa koji su pogodili jadransko priobalje, a svakako da je najveću štetu ova zemlja je pretrpjela 26. novembra kada ju je pogodio razorni potres u kojem je prema posljednjim informacijama poginulo najmanje 50 osoba, a ranjeno preko 700.

Komentari 0
Povezane vijesti
Albanija provocira Srbe: Pogledajte šta su napravili sa srpskom zastavom (FOTO) Albanija provocira Srbe: Pogledajte šta su napravili sa srpskom zastavom (FOTO)
Svetu Goru pogodio snažan zemljotres! Svetu Goru pogodio snažan zemljotres!
Snažan zemljotres pogodio Tursku i Grčku, preminula djevojčica Snažan zemljotres pogodio Tursku i Grčku, preminula djevojčica
Najčitanije
  • Milan Gluhović na čelu privatne klinike „Dr. Mačkić“
    20h 25m
    0
  • Eksplozija oštetila lokal, dva auta i butik
    17h 53m
    0
  • U ponedjeljak nastavak suđenja optuženom za udes u kojem je poginuo novinar Goran Maunaga
    23h 36m
    0
  • Milena Joković svjedočila o mučenju i ubistvu supruga Gojka Jokovića
    17h 22m
    0
  • Da li je novi direktor krenuo u istinsku reviziju ili šminkanja stanja u IRB RS?
    23h 4m
    0