Odbojkaši Srbije odbili da igraju protiv samoproglašenog Kosova

21.01.2024. 20:44
0
IZVOR: srna.rs

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije do 18 godina nije se danas pojavila na kvalifikacioni meč za Evropsko prvenstvo koji je trebalo da igra protiv samoproglašenog Kosova u Strumici.

Na zvaničnom sajtu Evropske odbojkaške konfederacije navodi se da je ekipa iz južne srpske pokrajine dobila meč službenim rezultatom 3:0.

Prištinski mediji na albanskom jeziku pišu da ekipa Srbije nije htjela da igra meč, uz obrazloženje da je devet igrača imalo temperaturu.

Mediji navode da će odbojkaši tima sa područja Kosova i Metohije, gdje su Albanci jednostrano proglasili nezavisnost 2008. godine, tražiti kaznu za reprezentaciju Srbije.

Na zvaničnom sajtu Odbojkaškog saveza Srbije za sada nema informacija o ovoj situaciji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj Srpski basketaši osvojili bronzu u Poljskoj
Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi Basketaši Srbije u polufinalu Svjetskog prvenstva u Varšavi
Lažni ljekari oštetili više ljudi za 25.000 evra Lažni ljekari oštetili više ljudi za 25.000 evra
Najčitanije
  • Paja Jovanović - Na platnima sačuvao identitet srpskog naroda
    21h 3m
    0
  • Valentina Tereškova, tekstilna radnica i prva žena u svemiru
    12h 56m
    0
  • Program manifestacije "Dani Kasindolskog bataljona"
    19h 56m
    0
  • Nova zgrada policije u Istočnom Sarajevu najbolja i najopremljenija
    9h 54m
    1
  • „Pohod na klanac“ - hodočašće i odavanje počasti svim palim borcima Kasindolskog bataljona
    14h 25m
    0