Odigrana predstava „Vodič kroz srpski mentalitet” u Istočnom Novom Sarajevu

03.03.2024. 21:28
0
IZVOR: katera.news

Kamerna kabaretska predstava „Vodič kroz srpski mentalitet”, rađena po knjizi Mome Kapora, izvedena je u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo.

Posjetioci su uživali u komadu u kome glumci Stevan Piale i Tašana Đorđević Adamović uz muzičku pratnju Siniše Dogana na ironičan i duhovit način opisuju mentalitet srpskog naroda.

Predstava je nastala po tekstu koji je priredila Vjera Mujović, glumica Narodnog pozorišta u Beogradu.

U obraćanju novinarima, Mujovićeva je navela da će publika imati priliku da sluša o tome šta Srbi vole, a šta ne vole, šta vole da jedu i piju, kako provode svoje vreme, o čemu sanjaju i u šta vjeruju, kome se dive, a koga preziru.

Predstava je organizovana u okviru kulturne manifestacije "Momo Kapor: čuvar adrese", čiji je cilj promocija vrijednosti za koje se Kapor zalagao i očuvanja njegovog lika i djela od zaborava.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Momo Kapor: ​Kako se Srpkinje svađaju sa muževima na moru! Momo Kapor: ​Kako se Srpkinje svađaju sa muževima na moru!
Pandurević: Prioriteti kvalitetan program i rekonstrukcija zgrade Pandurević: Prioriteti kvalitetan program i rekonstrukcija zgrade
Momo Kapor o Hilandaru Momo Kapor o Hilandaru
Najčitanije
  • Pravi Valter je četnički vojvoda: On je zaista branio Sarajevo
    16h 27m
    24
  • Zaboravljeni korijeni: Crkva Svetog Ilije u Ilijašu (VIDEO)
    4h 16m
    6
  • Momo Kapor: ​Kako se Srpkinje svađaju sa muževima na moru!
    12h 35m
    33
  • Klubovi uvode dobnu granicu, stariji od 40 ne mogu ući
    7h 22m
    0
  • Zatražen pritvor za muškarca zbog pokušaja ubistva
    12h 9m
    0