Održan zajednički sastanak o klizištu na Trebeviću

22.11.2024. 20:14
1
IZVOR: katera.news

U prostorijama OKC BiH Ministarstva bezbjednosti BiH danas je održan sastanak na kojem je razmatran problem aktuelnog klizišta na području Opštine Stari Grad Sarajevo, u rejonu Trebevića.

Sastanku su prisustvovali predstavnici opština Stari Grad i Istočni Stari Grad, kantonalne Uprave civilne zaštite Kantona Sarajevo, Federalne Uprave civilne zaštite FBiH, Republičke Uprave civilne zaštite Republike Srpske i Ministarstva bezbjednosti Bosne i Hercegovine, a sastankom je predsjedavao šef Kabineta ministra bezbjednosti Mlađen Božović.

Tokom sastanka predstavnici svih institucija su razmijenili informacije o preduzetim aktivnostima, te razmatrali korake za ubrzanje aktivnosti na rješavanju postojećeg problema.

Iz Ministarstva bezbjednosti BiH su poručili da podržavaju aktivnosti koje su do sada preduzete, te da su zatražili još efikasniji angažman vezan za iznalaženje najboljih mogućnosti podrške stanovništvu ugroženog područja. Naglašena je potreba saradnje i međuentitetske koordinacije na svim nivoima vlasti,

Ministarstvo bezbjednosti BiH će i u narednom periodu podržavati sve aktivnosti zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih ili drugih nesreća, navedeno je u saopštenju Ministarstva bezbjednosti BiH.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Dado 22.11.2024. 22:57
    Šta uradiše od Trebevića... katastrofa...Kriminal...ali priroda je tu i sigurno će uzvratiti udarac.
Povezane vijesti
Denis Bećirović od danas predsjedavajući Denis Bećirović od danas predsjedavajući
Srpska bogatija za 24 bebe Srpska bogatija za 24 bebe
Šekovići: Otkriven spomenik komandantu Miloradu Miši Pelemišu Šekovići: Otkriven spomenik komandantu Miloradu Miši Pelemišu
Najčitanije
  • Kuća bake Dare Malić u Sumbulovcu simbol humanosti, ljubavi i solidarnosti
    20h 13m
    2
  • Martovski pogrom - Nismo zaboravili
    23m
    4
  • Sloboda nema cijenu!
    23h 27m
    3
  • Albert Ajnštajn, čovjek koji je promijenio naš svijet
    23h 19m
    31
  • Hana je voljela Lošu
    23h 25m
    0