Održane MOI Republike Srpske u Istočnoj Ilidži (FOTO)

30.03.2023. 21:11
0

Male olimpijekse igre Republike Srpske, regionalno takmičenje u džudou za učenike osnovnih škola Sarajevsko-romanijske regije, održano je danas u JU OŠ "Petar Petrović Njegoš" Istočna Ilidža.

Na takmičenju je učestvovalo 130 učenika iz šest škola, u muškoj i ženskoj konkurenciji u kategorijama 2/3 razredi, 4/5 razredi, 6/7 razredi i 8/9 razredi.

U kategoriji 2/3 razredi prvo mjesto je osvojio Miloš Došlo iz JU OŠ „Aleksa Šantić“ Vojkovići.

U kategoriji 4/5 razredi prvo mjesto su osvojili Sara Nikolić iz JU OŠ „Sveti Sava“ Istočno Novo Sarajevo i Milijan Veletić iz JU OŠ „Aleksa Šantić“ Vojkovići.

• Slika

U kategoriji 6/7 razredi prvo mjesto su osvojili Lazar Vujičić iz JU OŠ „Sveti Sava“ Istočno Novo Sarajevo i Marija Simanić iz JU OŠ „Aleksa Šantić“ Vojkovići.

U kategoriji 8/9 razredi prvo mjesto su osvojili Nikolina Panić iz JU OŠ „Jovan Dučić“ Kasindo i Nikola Lubura iz JU OŠ "Petar Petrović Njegoš" Istočna Ilidža.

U sveukupnom plasmanu prvo mjesto i pehar su osvojili učenici JU OŠ "Sveti Sava" Istočno Novo Sarajevo. Drugo mjesto i pehar pripalo je JU OŠ " Aleksa Šantić" Vojkovići, dok je treće mjesto i pehar pripalo domaćinu,  JU OŠ "Petar Petrović Njegoš" Istočna Ilidža.