Oduzeta droga vrijedna više stotina hiljada maraka

14.02.2022. 10:15
0
IZVOR: Srpska.info

U akciji Federalne uprava policije na području Zeničko-dobojskog kantona oduzeta droga vrijedna više stotina hiljada maraka, rečeno je u Tužilaštvu BiH.

 Oni su rekli da je jutros presreteno vozilo, te je pretresom vozila u spremniku za gorivo, otkriveno oko 15,5 kilograma sintetičkih opojnih droga, čija vrijednost na ilegalnom narko-tržištu dostiže više stotina hiljada KM.

– Prema prikupljenim dokazima, droga je prokrijumčarenja sa područja zemalja EU, te je nakon njenog krijumčarenja i ulaska vozila u Bosnu i Hercegovinu, na području Zeničko-dobojskog kantona, izvršeno lociranje vozila, u kojem je pronađena opojna droga. Nakon pretresa uhapšen je vozač – saopštili su iz Tužilaštva BiH.

Postupajući tužilac je nakon ispitivanja osumnjičenog, prema Sudu BiH uputio prijedlog za određivanje mjere pritvora u trajanju od 30 dana.

Tužilaštvo BiH zajedno sa partnerskim institucijama i agencijama, nastavlja istragu u ovom predmetu međunarodnog krijumčarenja narkotika.

Komentari 0
Povezane vijesti
Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci
Preventivna kampanja „Oružje ne štiti, oružje ubija“ – edukativna predavanja za osnovce Preventivna kampanja „Oružje ne štiti, oružje ubija“ – edukativna predavanja za osnovce
U Istočnom Novom Sarajevu lice lišeno slobode zbog droge U Istočnom Novom Sarajevu lice lišeno slobode zbog droge
Najčitanije
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    22h 15m
    23
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    20h 45m
    1
  • Besjeda učenika Damjana Boškovića o Vidovdanu
    17h 19m
    0
  • Odata počast poginulim borcima sa područja Blatine-Pribanj
    19h 35m
    0
  • MTB tura na Borikama i ove godine oduševila učesnike
    17h 37m
    0