Oko 500 turskih specijalaca počelo da pristiže na KiM

05.06.2023. 20:16
0
IZVOR: Tanjug

Oko 500 turskih pripadnika mehanizovane pješadijske brigade NATO-a počela su da pristižu na KiM, saopšteno je danas iz Alijanse.

Navodi se da će oni u početku biti stacionirani u kasarni Sultan Murat, i da će na KiM biti stacionirani dokle god bude potrebno.

Prošle sedmice najavljeno da će Turska, na zahtjev NATO, u naredna dva dana poslati specijalce na KiM, koji će biti stacionirani u kasarni u Prizrenu.

- Nakon dešavanja na Kosovu, bataljon komandosa 65. mehanizovane pešadijske brigade se raspoređuje na Kosovo - navelo je tursko ministarstvo na Tviteru.

Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg je nakon razgovora sa turskim predsjednikom Redžepom Tajipom Erdoganom zahvalio je Turskoj na slanju pojačanja na Kim.

- Turska je važan i veoma cijenjen saveznik, koji daje ključni doprinos NATO-u. To uključuje trupe za našu mirovnu misiju na Kosovu, što je još važnije sada, kada su tenzije velike - rekao je Erdogan.

U skladu sa mandatom prema Rezoluciji 1244 Savjeta bezbjednosti Ujedinjenih nacija, na KiM se nalazi misija KFOR-a koja se trenutno sastoji od preko 4.200 vojnika iz 27 zemalja članica NATO.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nećeš proći: Ruska vojska zatvorila Kaspijsko more za NATO Nećeš proći: Ruska vojska zatvorila Kaspijsko more za NATO
Početak druge serije zločinačkog bombardovanja Republike Srpske Početak druge serije zločinačkog bombardovanja Republike Srpske
NATO ubijao civile i koristio radioaktivnu municiju NATO ubijao civile i koristio radioaktivnu municiju
Najčitanije
  • U „Šumama“ šestorica direktora ostaje bez fotelja
    14h 4m
    0
  • Politika u obrazovanju: sposobni ili podobni?
    15h 9m
    0
  • Obavještenje o prekidu električne energije
    19h 4m
    0
  • Hrvatski zločini u selima Drakulić, Motike i Šargovac
    18h 45m
    0
  • Profesori i rektori priznali prodaju lažnih diploma
    12h 36m
    0