Onima koji odstupe od odluke nije mjesto u DNS-u

13.11.2020. 12:00
1
IZVOR: RTV BN

- Ukoliko neko sutra kaže nešto drugačije od ovog što ja pričam, onda je on podlegao nekim pritiscima.  Svima koji nakon jednoglasne odluke odstupaju od nje, mislim da nije mjesto u DNS-u - bio je jasan Nešić.  

Gostujući u emisiji „Stav“ na TV K3, predsjednik DNS-a Nenad Nešić ponovio je svoju privrženost promjenama u Republici Srpskoj i izlasku iz koalicije sa SNSD-om.

- Mislim da je DNS danas stabilniji i jači i stranka koja zna šta hoće, kako u sopstvenim redovima tako i u Republici Srpskoj. DNS je danas nosilac budućih promjena u Republici Srpskoj. Mi smo rekli "NE" stagnaciji i "DA" budućnosti Republike Srpske - rekao je Nešić.

On je istakao da ih je na ove poteze najviše navelo trenutno stanje u Srpskoj, loša ekonomska situacija i potreba za boljim mjerama sanacije posljedica pandemije.

Nešić je pohvalio to što je u Srbiji formirano novo ministarstvo za razvoj sela i dodao da u Srpskoj, zbog ograničenog broja ministarstava, nije moguće formirati novo, ali je moguće formirati resor pri nekom ministarstvu koji će se baviti izrazito nerazvijenim opštinama u Republici Srpskoj.

Kako je istakao, Srbija ima značajan rast BDP-a i tome je doprinijela odgovorna politika i predsjednik Aleksandar Vučić, koji zna šta hoće.

On je istakao da su i u Republici Srpskoj potrebne mjere za bolji život. 

- Ubijeđen sam da u srpskom narodu ima stručnih ljudi koji sve i jedno preduzeće mogu dovesti na "zelenu granu". DNS želi da pravi rješenja, a ne probleme. Narodu je dosta svađa, žele konkretna rješenja, žele promjene - rekao je predsjednik DNS-a.

Po njegovim riječima, nakon odluke o istupanju iz koalicije sa SNSD-om, ljudi vide DNS kao nosioca tih promjena.

- Reakcije građana su odlične, ljudi mi prilaze na ulici, kažu: " Izdrži, Srpskoj su potrebne promjene i vi ste nosilac tih promjena" - ističe on.

Na pitanje o tome da li je to jedinstven stav u stranci, Nešić ističe da je odluka donijeta jednoglasno i da su svi članovi Predsjedništva i svi narodni poslanici DNS-a za nju glasali. 

- Ukoliko neko sutra kaže nešto drugačije od ovog što ja pričam onda je on podlegao nekim pritiscima.  Svima koji nakon jednoglasne odluke odstupaju od nje, mislim da nije mjesto u DNS-u - bio je jasan Nešić.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    59 13.11.2020. 13:09
    Samo je ispravno kako ti kažeš, to se zove demokratija
Povezane vijesti
Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu
Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO) Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće Odgovornim ponašanjem kupača i upravljača kupalištima izbjeći nesreće
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    12h 5m
    11
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    6h 57m
    15
  • Opština Pale: Obavještenje
    9h 49m
    0
  • Stijaković: Tog dana ustaše su zaklale 22 člana moje najbliže porodice
    11h 47m
    0
  • Dođe li do krvi, opet ćemo biti prvi: Šta otkrivaju pisma Desanke Maksimović ruskim prevodiocima
    3h 59m
    0