Opozicija blizu formiranja skupštinske većine u Bijeljini

13.12.2020. 17:20
0
IZVOR: Srpskainfo

Gradski odbor DNS danas je pružio punu podršu novo izbranom gradonačelniku Bijeljine Ljubiši Petroviću, te najavili da je opozicija blizu formiranja skupštinske većine u tom gradu.

Petrović se danas zahvalio DNS i njihovom predsjedniku Nenadu Nešiću na podršci koju je dobio na izborima, te obećao da će kao novi gradonačelnik raditi za dobrobit svih građana.

– Blizu smo formiranja skupštinske većine i oficijelne razgovore ćemo voditi kada preuzmem dužnost. Zvaću sve narodne odbornike i ispružena ruka i dalje stoji i kroz takav pristup ćemo svi doći do najboljih rezultata. Sve ćemo raditi u interesu građana – poručio je Petrović.

Nešić je istakao da se veliki rezultati i velika djela postižu sa velikim ljudima, te da su takvi ljudi ostali u DNS i sa takvim hoće da sarađe.

– Petrović je zaslužio punu našu podršku, i to sam ukazao i prije izbora. Narod je to prepoznao i on je čovjek koji će povesti Bijeljinu u bolji put. Novi ljud i nove energije znače nove promjene. Ovi ljudi su garant opstanka i bolje Republike Srpske. Još jednom da kažem da Petrović ima punu podršku DNS, imao ju je prije izbora i imaće poslije izbora – istakao je Nešić.

On je poručio da svi odbornici trebaju da podrže Petrovići, i da ne pristaju na trgovine i uticaje

Nešić kaže da se treba poštovati izborna volja građana, a ona se zna.

– Blizu smo formiranja skupštinske većine, mnogi se javljaju i žele da pristupe DNS. Juče smo imali pozive odbornika koji do sada nisu bili u DNS, zovu i pitaju mogu li da nastave sa nama. Bjeljinci zaslužuju bolji grad – rekao je Nešić.

On je dodao da su se mladi ljudi istakli, kao što je Miloš Stanišić i poručio da će on biti novi predsjednik GrO DNS Bijeljina.

Stanišić je izjavio da je DNS doživio još jedno čišćenje i da su u stranci ostali ljudi koji lični interes stavljaju na zadnje mjesto.

– Prvi interes jesu naši građani i interes Srpske. Vrata su otvorena za sve koji su spremni za to i koji žele da vrate svoje rođake, roditelje i djecu u Republiku Srpsku, a koji su otišli zbog lošeg stanja. Kao i za one koji sa novim idejama mogu doprinijeti razvoju stranke – poručio je Stanišić.

Dosadašnji šef povjereništva DNS Bijeljina Radislav Jovičić je rekao da se ta stranka u Bijeljini nije raspao i da je sve jača.

– Nakon isključenja bivšeg predsjednika GO DNS, mi kao da smo skinuti sa respiratora i prodisali smo punim plućima – istakao je Jovičić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ekipe iz Bijeljine najbolje na Republičkom takmičenju iz prve pomoći Ekipe iz Bijeljine najbolje na Republičkom takmičenju iz prve pomoći
Oslobađanje Bijeljine 1992. godine Oslobađanje Bijeljine 1992. godine
Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića Sjećanje na pilota majora Zorana Radosavljevića
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    23m
    10
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    18h 44m
    0
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    20m
    15
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    16h 2m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    19h 7m
    0