Opština Rogatica kreće u završetak izgradnje sportske dvorane

11.11.2021. 08:59
0
IZVOR: Katera

Novcem obezbijeđenim iz fonda sredstava koje je Vlada Republike Srpske usmjerila za finansiranje infrastrukturnih projekata u lokalanim zajednicama, novac u iznosu od 500.000 KM dobiće i opština Rogatica.

Načelnik opštine Milorad Jagodić izjavio je da će pomenuta sredstva biti utrošena za finansiranje nastavka radova na izgradnji sportske dvorane u okviru SRC "9. januar" u Rogatici, za koju su već izgrađene i postavljene betonske stope i temeljne "šolje", piše portal "058.ba".

Predračunska vrijednost ovog značajnog infrastrukturnog objekta predviđenog Strategijom lokalnog razvoja opštine Rogatica za period 2018-2027. godina iznosi ukupno 3,2 miliona KM.

Nova sportska dvorana u Rogatici biće dimenzija 70h30 metara sa tribinama od 825 mjesta kapaciteta, a u sali će se moći održavati sve košarkaške, rukometne, odbojkaške utakmice, kao i takmičenja iz dvoranske atletike i malog fudbala.

Sala će imati i prateće prostorije i drugu infrastrukturu.

Opštinska uprava u Rogatici će uz konsultaciju stručnih lica utvrditi prioritetne radove, koji će biti realizovani uz dobijena sredstva Vlade Republike Srpske, a nakon toga će se ući u proces raspisivanja tendera za izvođača radova na završetku izgradnje ove dvorane.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rogatica: Na svečanoj sjednici uručene nagrade i priznanja Rogatica: Na svečanoj sjednici uručene nagrade i priznanja
Upozorenje građanima – zabrana paljenja vatre na otvorenom Upozorenje građanima – zabrana paljenja vatre na otvorenom
Rogatica: Brani Obradović nagrada za najljepše dvorište, Aleksandri Limić za najljepši balkon Rogatica: Brani Obradović nagrada za najljepše dvorište, Aleksandri Limić za najljepši balkon
Najčitanije
  • Priča o Crkvi Preobraženja Gospodnjeg: Sudbina je odredila da ovaj hram bude sagrađen u Sarajevu
    5h 26m
    1
  • Pet lica povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na magistralnom putu Foča - Šćepan Polje
    18h 16m
    0
  • Pale: Usljed nesuglasica u saobraćaju, vozaču nanio tjelesne povrede i oštetio automobil
    3h 48m
    1
  • CIK BiH u roku od 90 dana raspisuje izbore za predsjednika Srpske
    22h 8m
    3
  • Dodik: Neću poštovati, ja sam predsjednik Republike Srpske
    20h 18m
    30