Osam šampionskih titula džudistima „Famosa“ na prvenstvu Republike Srpske za juniore i starije pionire

27.03.2023. 19:08
0
IZVOR: katera.news

Džudo klub „Famos“ nastupio je na prvenstvu Republike Srpske za juniore i starije pionire.

U konkurenciji juniora, džudistima „Famosa“ pripale su četiri zlatne, pet srebrnih i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje, u ovoj konkurenciji, osvojili su Anđela Veselinović (-52 kg), Lana Erić (-57 kg), Lana Lubura(-78 kg) i Andrea Simović(+78 kg).

Srebrne medalje osvojili su Saša Šehovac (-60 kg), Andrej Milić (-66 kg), Aleksandar Vuković (-73 kg), Branko Došlo (-90 kg) i Lana Bjelica (-78 kg), dok su bronzane pripale Borisu Ristoviću (-81 kg) i Sanji Škrbi (-78 kg).

Ovi izvanredni rezultati donijeli su Džudo klubu „Famos“ i pehar za najuspješniji klub. Na drugo mjesto plasirao se Džudo klub „Sokolovi“ iz Zvornika, dok je treća pozicija pripala „Randoriju“ iz Istočnog Sarajeva.

U konkurenciji starijih pionira, džudisti „Famosa“ su osvojili četiri zlatne i tri bronzane medalje.

U ovoj konkurenciji, zlatnim medaljama su se okitili Ana Simanić (-57 kg), Marko Drakul (-50 kg), Nikola Novaković (-46 kg) i Nikola Lubura (+73 kg), dok su bronzane medalje osvojile Jovana Bjelica i Lana Štaka.

Pehar za najuspješniji klub, i u ovoj konkurenciji, pripao je Džudo klubu „Famos“, ovaj put ispred Džudo kluba „Sokolovi“ iz Zvornika i trebinjskog „Leotara“.