Oskrnavljena crkva u Blažuju

13.01.2020. 12:08
0
IZVOR: SRNA

Crkva Svetog Save u Blažuju, u federalnoj opštini Ilidža, noćas je oskrnavljena, potvrdio je Srni paroh blažujski jerej Darko Danilović.

Danilović je naveo da je crkva obijena, odnosno, provaljena su bočna vrata, nekoliko stvari u crkvi je ispreturano, te je ukradeno 200 do 300 KM.

Otac Darko je rekao da nije ukradena nijedna ikona, crkvena relikvija ili bogoslužbena knjiga, pa pretpostavlja da je motiv bio novac.

On je rekao da su na licu mjesta pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo, koji su čuvali crkvu tokom božićnih praznika, a čeka se dolazak krim-inspektora koji će izvršiti uviđaj.

Paroh blažujski je napomenuo da posljednje tri-četiri na ovom hramu godine nisu zabilježeni incidenti, ali da je pravoslavno groblje Osijek svake godine na meti vandala, ponekad i više puta godišnje.

Prema njegovim riječima, pronađen je samo počinilac koji je pisao grafite po crkvi 2011. godine, te dva-tri maloljetna lica koja su skrnavila groblje Osijek.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prenos posmrtnih ostataka mitropolita Nikolajevića u Blažuj 1898. Prenos posmrtnih ostataka mitropolita Nikolajevića u Blažuj 1898.
Mitropolit Hrizostom obišao mjesto izgradnje budućeg hrama na Sjemeću Mitropolit Hrizostom obišao mjesto izgradnje budućeg hrama na Sjemeću
Mitopolit Hrizostom osveštao zemljište za izgradnju crkve na Bulozima Mitopolit Hrizostom osveštao zemljište za izgradnju crkve na Bulozima
Najčitanije
  • Popis stanovništva iz 1883. godine parohija Rogatica, Sokolac, Glasinac, Goražda...
    38m
    3
  • Kosovski vitez Miloš Ćirković: Na zgarištu ikona Svetog Alimpija Stolpnika
    5h 34m
    4
  • Kraj pušenja u kafićima i restoranima u Republici Srpskoj?
    23h 42m
    12
  • Na današnji dan „Crvena zvezda“ postala šampion svijeta (VIDEO)
    19h 43m
    31
  • Marica Spasić, hrabra Srpkinja koja je pomagala „Mladoj Bosni“ u borbi protiv okupatora
    1h 8m
    0