Osmogodišnji Andrej Kovačević najmlađi takmičar koji je istrčao trku

07.09.2024. 20:54
0
IZVOR: srna.rs

Učenik drugog razreda Osnovne škole "Petar Petrović Njegoš" iz Istočne Ilidže Andrej Kovačević najmlađi je takmičar koji je istračao uličnu trku "Atletist 5K Istočno Novo Sarajevo" sa rutom od pet kilometara, na kojoj je učestvovalo 150 takmičara iz BiH, Srbije, Hrvatske, Austrije i SAD.

Kovačević, koji ima sedam i po godina, rekao je Srni da mu je trka samo na momente bila teška, ali da je krize prebrodio zahvaljujući ocu Zoranu koji je sve vrijeme trčao uz njega.

Zoran je naveo da Andrej sa njim trči oko godinu dana i da mu nije dugo trebalo da zavoli trčanje.

- Andreju je ovo prva zvanična trka koju je istrčao, mada je više puta nezvanično istrčao ovu dužinu, tako da nisam sumnjao da će uspjeti i ovoga puta. Ipak, činjenica da je do cilja uspio stići za nekih 25 minuta me je stvarno obradovala - naglasio je Zoran Kovačević.

Zoran, koji trči već osam kodina za "Polis tim", Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, rekao je da je veoma zadovoljan rezultatom svog sina, te da se nada da će nastaviti da se bavi sportom.

Pobjednici prve ulične trke "Atletist 5K Istočno Novo Sarajevo" su Uroš Gutić i Emina Alagić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ulična trka u Istočnom Sarajevu okupila takmičare iz sedam zemalja Ulična trka u Istočnom Sarajevu okupila takmičare iz sedam zemalja
U subotu ulična trka u Istočnom Novom Sarajevu U subotu ulična trka u Istočnom Novom Sarajevu
Prijavite se za uličnu trku u Istočnom Novom Sarajevu Prijavite se za uličnu trku u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Jugoslavija je 1972. zbog velikih boginja vakcinisala 18 miliona ljudi u nekoliko sedmica
    12h 44m
    6
  • Po čemu je Romanija dobila ime (VIDEO)
    8h 19m
    33
  • Milutin Milanković, srpski naučnik koji je zadužio svijet
    20h 57m
    2
  • Pozovimo 17046 za Vesnu Subašić!
    11h 42m
    0
  • Godišnjica smrti Harisa Brkića: I dalje se ne zna ko je ubio legendarnog košarkaša Partizana
    20h 58m
    1