Osnovna škola „Pale“ prva na takmičenju „Čista umjetnost“

21.11.2022. 09:53
0
IZVOR: katera.news

Osnovna škola „Pale“ osvojila je prvo mjesto na takmičenju "Čista umjetnost za čistu prirodu“. Takmičenje su organizovale kompanije „Nestle“ i „Let’s Do It“.

Učenici osnovnih škola iz cijele BiH takmičile su se u izradi skulptura od recikliranih materijala, a sve s ciljem podizanja ekološke svijesti i promocije očuvanja životne sredine.

- Naša škola je zahvaljujući glasovima građana ušla u prvih pet od ukupno 94 prijavljene škole, a nakon glasova žirija, osvojila je prvo mjesto - saopštili su iz ove škole.

Slika

Foto: ospale.org

Članovi ekološke i likovne sekcije predstavili su svoju školu izradom ribe od plastičnih flaša, čepova i kesa.

- Skulptura je simbolično predstavila zagađenje rijeka u BiH plastičnim otpadom koje ima posljedice na cijeli riječni ekosistem - dodali su iz Osnovne škole "Pale".

Izradu skulpture pratila je nastavnica likovne kulture Sanja Grujić uz podršku nastavnice Jelene Elez Pržulj.

Komentari 0
Povezane vijesti
Tamara Radović učenik generacije Osnovne škole "Pale" Tamara Radović učenik generacije Osnovne škole "Pale"
Veliki uspjeh učenika iz Sarajevsko-romanijske regije Veliki uspjeh učenika iz Sarajevsko-romanijske regije
Učenici Osnovne škole "Pale" za četiri godine prikupili više od 20 tona plastičnog otpada Učenici Osnovne škole "Pale" za četiri godine prikupili više od 20 tona plastičnog otpada
Najčitanije
  • Obilić sa Romanije - Milivoje Mićo Lizdek (VIDEO)
    12h 20m
    11
  • Šavarš Karapetjan – Jedan od najvećih heroja ikada!
    1h 47m
    1
  • Lice u više navrata izvršilo neovlaštenu isplatu novca
    9h 24m
    0
  • Grad Istočno Sarajevo: Javnost treba da zna da je budžet KK „Jahorina“ od 600.000 do 700.000 KM
    5h 39m
    3
  • Kako da jednostavno provjerite da li imate zdravstveno osiguranje
    8h 55m
    0