Otvorena 56. Regionalna poljoprivredna izložba i sajam „Rogatica 2022“(FOTO)

11.09.2022. 13:42
0
IZVOR: rogatica.ba

Nakon dvogodišnje pauze danas se održava 56. regionalna poljoprivredna izložba i sajam „Rogatica 2022“. Izlagači sa područja Sarajevsko-romanijske i gornjedrinske regije predstavljaju stručnim komisijama krompir, skorup-kajmak, ovce, goveda, konje, koze i tradicionalne domaće proizvode.

Manifestaciju je otvorio ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Staša Košarac. Košarac je poručio da zna koliko je teško u današnjem vremenu baviti se poljoprivredom i živjeti od toga, ali da je podrška poljoprivrednicima u temelju svih politika Republike Srpske i da se stalno teži ka pronalasku novih mogućnosti za podršku. 

I načelnik opštine Rogatica Milorad Jagodić naglasio je značaj poljoprivrede za svaku lokalnu zajednicu i državu. Jagodić je najavio aktivnosti koje se tiču uvođenja podsticaja poljoprivredne prozvodnje na području opštine Rogatica, i to prvenstveno u proizvodnji krompira i mlijeka.

Na 56. regionalnoj poljoprivrednoj izložbi i sajmu nalazi se više od sto izlagača sa područja opština Pale, Sokolac, Han Pijesak, Rudo, Višegrad, Ustikolina, Čajniče, Novo Goražde, Goražde, Trnovo, Kalinovik, Istočni Stari Grad, Istočno Novo Sarajevo, Istočna Ilidža, Kalinovik i Pale-Prača.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: rogatica.ba

Komentari 0
Povezane vijesti
Moto-kros u Rogatici 16. i 17. avgusta Moto-kros u Rogatici 16. i 17. avgusta
Preobraženski turnir u fudbalu od 13. do 16. avgusta Preobraženski turnir u fudbalu od 13. do 16. avgusta
Andrej Ćebić vicešampion BiH u skoku udalj Andrej Ćebić vicešampion BiH u skoku udalj
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Kneževića - Belog vuka
    9h 57m
    14
  • U saobraćajnoj nezgodi u Istočnom Novom Sarajevu povrijeđeno jedno lice
    7h 52m
    0
  • CIK oduzeo mandat Miloradu Dodiku
    8h 0m
    8
  • Hirošima – jedan od najvećih američkih zločina
    9h 59m
    4
  • Večeras poetsko-muzičko veče sa Markom Miloševićem i Borisom Režakom u Istočnom Novom Sarajevu
    9h 33m
    1