Pale: Izložba o dobojskom logoru od ponedjeljka u holu Ekonomskog fakulteta

19.12.2025. 17:40
0
IZVOR: katera.news

Nakon što je izložba o dobojskom logoru predstavljena u svim školama na području Pala, postavka će biti dostupna i svim građanima.

Izložba će biti otvorena u ponedjeljak, 22. decembra u holu Ekonomskog fakulteta na Palama, a trajaće do petka, 26. decembra.

Kroz dobojski logor prošlo je više od 45.000 zatočenika, a procjene su da ih je više od 10.000 izgubilo život. Većina logoraša bili su sa istoka Srpske, a među njima veliki broj Paljana.

Izložbu o dobojskom logoru i stradanju srpskih civila u Prvom svjetskom ratu, organizuju Boračka organizacija Pale, Srednjoškolski centar "Pale" i osnovne škole "Mokro", "Pale" i "Srbija".

Kako je saopšteno iz Boračke organizacije Pale, svečano zatvaranje izložbe biće održano na Ekonomskom fakultetu u petak, 26. decembra sa početkom u 12.00 časova.

- Pozivamo građane Pala da se kroz izložbenu postavku upoznaju sa stradanjem našeg naroda u 20. vijeku kroz dva svjetska rata – saopštili su iz Boračke organizacije Pale.

Komentari 0
Povezane vijesti
Održana javna tribina o upravljanju otpadom na teritoriji opštine Pale Održana javna tribina o upravljanju otpadom na teritoriji opštine Pale
Koka-kola kup 25. marta u Palama Koka-kola kup 25. marta u Palama
Pale: Predstavljen Pravilnik o podsticajima za ovu godinu Pale: Predstavljen Pravilnik o podsticajima za ovu godinu
Najčitanije
  • Priča o Spomenku Gostiću i besmislu rata: “Dok rat traje, ja odavde neću“
    11h 18m
    0
  • Ana Škiljević i Vuk Mičić najbolji sportisti opštine Istočna Ilidža za 2025. godinu
    23h 40m
    0
  • Posne knedle od krompira
    11h 17m
    58
  • Pošte Srpske pustile u rad paketomat u Istočnom Sarajevu – pošiljke dostupne 24 časa dnevno
    9h 11m
    0
  • Tara Soković viceprvak Evrope
    23h 9m
    2