Pale: Najmlađi na kreativnoj radionici šarali jaja

18.04.2025. 21:09
0
IZVOR: srna.rs

Paljanski mališani danas su zajedno sa roditeljima i bakama šarali vaskršnja jaja na kreativnoj radionici koju već tradicionalno organizuje Mjesna zajednica Stanica Pale.

Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Stanica Pale Ivica Topić rekao je da radionicu organizuju već 12 godina, s ciljem očuvanja tradicije i običaja ovoga kraja povodom obilježavanja najvećeg hrišćanskog praznika.

- Nastavljamo tradiciju bojenja jaja u lukovini, uvođenjem i savremenih metoda, ali stare nikada ne zaboravljamo. Glavna tehnika koju djeca najviše vole jeste tehnika šaranja voskom - rekao je Topić.

Na Vaskrs, 20. aprila, u ovoj mjesnoj zajednici biće organizovana "Tucijada".

  • Slika
  • Slika

Foto: srna.rs 

Komentari 0
Povezane vijesti
Nova lokacija za izdavanje ličnih dokumenata i registraciju motornih vozila u Palama Nova lokacija za izdavanje ličnih dokumenata i registraciju motornih vozila u Palama
Opština Pale: Obavještenje Opština Pale: Obavještenje
Humanitarni bazar na Trgu Srbije – Zajedno za Dragana! Humanitarni bazar na Trgu Srbije – Zajedno za Dragana!
Najčitanije
  • Nova lokacija za izdavanje ličnih dokumenata i registraciju motornih vozila u Palama
    21h 19m
    0
  • Mali Sava kao simbol srpskog bunta protiv ropstva
    7h 26m
    0
  • Ćosić: Nisam sposoban da upravljam finansijama na način na koji to radi Elek
    4h 37m
    1
  • Kad zagrmi Nevesinjska puška
    4h 21m
    6
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    5h 3m
    0