Pale: Parastos palim borcima Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske

15.02.2021. 09:29
0
IZVOR: SRNA

U crkvi Uspenja Presvete Bogorodice u Palama danas će biti služen parastos za poginule i umrle borce Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.

Parastos će biti služen u 10.30 časova, dok je u 11.00 časova planirano polaganje vijenaca na Centralnom spomeniku poginulim borcima, najavljeno je iz Boračke organizacije Pale.

Obilježavanje Dana boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske biće nastavljeno u Kulturnom centru na Palama u 11.30 časova dodjelom diploma i zahvalnica nagrađenim učenicima i djeci predškolskog uzrasta.

U Odbrambeno-otadžbinskom ratu od 1992. do 1995. godine učestvovao je 215.671 pripadnik Vojske Republike Srpske, a poginula su 23.184 borca. Dan boraca u Republici Srpskoj obilježava se 14. februara.

Današnje obilježavanje Dana boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske na Palama organizuje opštinska Boračka organizacija.

Komentari 0
Povezane vijesti
U MUP Srpske muk o akciji na Palama: Nema ostavke, ali ni izvinjenja srpskom ambasadoru i Srbiji U MUP Srpske muk o akciji na Palama: Nema ostavke, ali ni izvinjenja srpskom ambasadoru i Sr...
ARHIS: Arhitektura trebada bude glas struke i partner u razvoju grada ARHIS: Arhitektura trebada bude glas struke i partner u razvoju grada
Veće plate za zaposlene u sudskoj policiji i kazneno-popravnim zavodima Veće plate za zaposlene u sudskoj policiji i kazneno-popravnim zavodima
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    20h 17m
    39
  • U bici kod Bileće vojska pod komandom Vlatka Vukovića porazila osmanlijsku vojsku
    4h 39m
    10
  • Muslimanski zločin pred crkvom u Blažuju
    4h 42m
    3
  • Još jedna osoba osumnjičena za pokušaj ubistva u Istočnom Novom Sarajevu
    19h 45m
    3
  • Godišnjica smrti Petra Kočića
    4h 45m
    3