Patrijarh Kiril: Srbi su bili glavna meta Zapada

08.05.2022. 21:22
0
IZVOR: tanjug.rs

Patrijarh moskovski i cijele Rusije Kiril izjavio je danas da je Prvi svjetski rat izazvao Zapad i da su u njemu Srbi, kako je rekao, "postali glavna meta zapadnih sila".

- I poznata provokacija u Sarajevu je imala za cilj da Srbija, pravoslavna zemlja, po duhu bliska Rusiji, ali okružena zapadnim zemljama, prestane da postoji - ocijenio je Kiril u besjedi u glavnom hramu Oružanih snaga Ruske federacije u parku Patriot kod Moskve, prenosi RIA Novosti.

Kiril smatra da Zapad nije želio da ima među svojim narodima taj, kako je naveo, "hrabri, pravoslavni narod koji voli Rusiju" i da je izazvao Prvi svjetski rat.

Ruski patrijarh je dodao da Rusija, za razliku od zapadnih zemalja, nikada nije vodila ratove samo zarad bogaćenja ili zauzimanja teritorija.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpskih sela oko Kladnja nema, sada smetaju i groblja Srpskih sela oko Kladnja nema, sada smetaju i groblja
Mljekara iz Bileće spremna za izvoz u Rusiju Mljekara iz Bileće spremna za izvoz u Rusiju
Srpskoj porodici u Gračanici prijete zbog spomen-ploče stradaloj ćerki Srpskoj porodici u Gračanici prijete zbog spomen-ploče stradaloj ćerki
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    17h 57m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    19h 15m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    20h 51m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    19h 51m
    0
  • Milan Kadlec porazio protivnika iz Crne Gore
    21h 2m
    0