Pobjeda Slavije u gostima

09.07.2022. 19:52
0
IZVOR: sportdc.net

Fudbaleri Slavije su u prijateljskoj utakmici danas na Palama savladali Romaniju sa 3:1.

I jednoj i drugoj ekipi je ovo prva pripremna utakmica ovog ljeta, Slaviji nakon dvije sedmice rada, a Romaniji nakon pet dana priprema za drugoligaški „Istok“. Bila je ovo prilika da Bojan Regoje proba neke nove opcije, a na probi su zaigrali i Kosanić, Brkić i Husnić koji se pokušavaju izboriti za svoje mjesto u Slaviji.

Slavija je u prvom poluvremenu imala više od igre, držala je loptu u svom posjedu i uspjevala da stvori šanse. U 16. minuti prijeti Arbinja, lopta ide preko gola. Nakon toga i poslije jedne gužve nakon kornera Dabića ne uspjeva loptu u gol da gurne Mišović.

Dvije šanse potom ima Petar Dabić, prvu nakon centaršuta Popovića, a onda nedugo nakon toga i još jednu.

U 28. minuti Romanija izvodi kontru, prvu pravu priliku na utakmici, Bogdan Simanić je nanizao nekoliko fudbalera Slavije, padali su oko njega defanzivci Sokolova, izašao je sam na Amera Sirću i pogodio za 1:0.

Imao je nakon toga Arbinja još jednu priliku, lopta ide preko gola nakon njegovog prodora, a Petar Dabić pogađa stativu nakon što je sam pronašao prostor za šut.

U drugom poluvremenu Slavija je nastavila da drži loptu, a Romaniji je polako i nestajalo snage, što je bilo i očekivano. U 54. minuti Stefan Arbinja koristi kiks domaćeg golmana kojeg lopta preskače, te pogađa za 1:1. U narednih desetak minuta Slavija potpuno preokreće rezultat. Prvo Boro Mišović lijepo spaja sa golom Luku Asentića koji pogađa za 2:1, a onda i sam Mišović uz pomoć jednog defanzivca domaćih od kojeg se odbija lopta pogađa za 3:1.

Na drugoj strani dva pokušaja ima Nemanja Lukić. Kapiten Romanije je prvo šutirao iz slobodnog udarca preko gola, a na isti način je završena i njegov još jedan pokušaj.

Do kraja utakmice ipak nije bilo više promjena, pa je Slavija u prvom meču upisala pobjedu 3:1.

ROMANIJA – SLAVIJA 1:3 (1:0)