Побједа Славије у гостима

09.07.2022. 19:52
0
ИЗВОР: sportdc.net

Фудбалери Славије су у пријатељској утакмици данас на Палама савладали Романију са 3:1.

И једној и другој екипи је ово прва припремна утакмица овог љета, Славији након двије седмице рада, а Романији након пет дана припрема за друголигашки „Исток“. Била је ово прилика да Бојан Регоје проба неке нове опције, а на проби су заиграли и Косанић, Бркић и Хуснић који се покушавају изборити за своје мјесто у Славији.

Славија је у првом полувремену имала више од игре, држала је лопту у свом посједу и успјевала да створи шансе. У 16. минути пријети Арбиња, лопта иде преко гола. Након тога и послије једне гужве након корнера Дабића не успјева лопту у гол да гурне Мишовић.

Двије шансе потом има Петар Дабић, прву након центаршута Поповића, а онда недуго након тога и још једну.

У 28. минути Романија изводи контру, прву праву прилику на утакмици, Богдан Симанић је нанизао неколико фудбалера Славије, падали су око њега дефанзивци Соколова, изашао је сам на Амера Сирћу и погодио за 1:0.

Имао је након тога Арбиња још једну прилику, лопта иде преко гола након његовог продора, а Петар Дабић погађа стативу након што је сам пронашао простор за шут.

У другом полувремену Славија је наставила да држи лопту, а Романији је полако и нестајало снаге, што је било и очекивано. У 54. минути Стефан Арбиња користи кикс домаћег голмана којег лопта прескаче, те погађа за 1:1. У наредних десетак минута Славија потпуно преокреће резултат. Прво Боро Мишовић лијепо спаја са голом Луку Асентића који погађа за 2:1, а онда и сам Мишовић уз помоћ једног дефанзивца домаћих од којег се одбија лопта погађа за 3:1.

На другој страни два покушаја има Немања Лукић. Капитен Романије је прво шутирао из слободног ударца преко гола, а на исти начин је завршена и његов још један покушај.

До краја утакмице ипак није било више промјена, па је Славија у првом мечу уписала побједу 3:1.

РОМАНИЈА – СЛАВИЈА 1:3 (1:0)