Počeli 53. Dani mimoze u Herceg Novom (FOTO)

19.02.2022. 12:44
0
IZVOR: sputniknews.com

Svetkovina žutom cvijetu u čast i zvanično je počela u Herceg Novom, svečanim otvaranjem 53. Praznika mimoze na Trgu Nikole Đurkovića.

Prethodno je ulicama grada prošla povorka Gradske muzike Herceg Novi, Mjesne muzike Đenović, mažoretki, trombonjera.

Praznik mimoze održao je kontinuitet, sačuvao autentičnost i veze koje traju već pet decenija, poručio je na otvaranju Praznika predsjednik Opštine Stevan Katić i podsjetio "kako smo lani sadili mimozu, da bismo je ovog februara ponovo brali, slaveći prijateljstvo, ljubav i ljepotu".

Novljane i goste očekuje više od 40 programa koji će trajati do polovine marta, a Katić je uvjeren da će se među njima naći nešto zanimljivo za svačiji ukus.

Slika

Foto: Opština Herceg Novi

- Vidjećemo se na Fešti, a potom na maskenbalima i koncertima, kulturnim i sportskim programima, na Piciginu, Trci karića, družićemo se sa gostima iz slovenačkog Novog Mesta, ruskog Sankt Peterburga, Beograda i turskog grada Jedrene – poručio je on, uz zahvalnost svima koji su učestvovali u pripremi Praznika i koji će brinuti o njegovoj uspješnoj realizaciji, brojnim sponzorima, partnerima i medijskim pokroviteljima.

Predsjednik Opštine uputio je riječi zahvalnosti i brojnim gostima iz regiona, koji decenijama ostaju vjerni Herceg Novom i festivalu u čast žutog cvijeta.

Slika

Foto: Opština Herceg Novi

- Pred nama je mjesec dana zabave, plesa, druženja sa prijateljima koji dolaze iz regiona i Evrope. Herceg Novi će tokom 53. Praznika mimoze biti centar dobre energije - kazao je predsjednik Katić.

Koncert je sinoć održala Neda Ukraden.

Velika fešta od mimoze, ribe i vina biće održana danas duž novske rivijere, povorka kreće iz Kumbora, a centralna svečanost je na platou ispred MZ Baošići.

Komentari 0
Povezane vijesti
Crna Gora: Na pomolu kazne vojniku zbog pjesme o generalu Mihailoviću Crna Gora: Na pomolu kazne vojniku zbog pjesme o generalu Mihailoviću
Podignuta optužnica protiv Ace Đukanovića Podignuta optužnica protiv Ace Đukanovića
Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra
Najčitanije
  • Marš „Besmrtnog puka“ danas na Palama
    18h 4m
    0
  • Dan pobjede nad fašizmom i Dan Evrope
    14h 43m
    2
  • Osveštanje Crkve Svetog Marka na Koševu - duhovna pobjeda Srba u Sarajevu
    12h 18m
    1
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    9h 36m
  • Pale: Maršom „Besmrtnog puka“ i polaganjem vijenaca obilježen Dan pobjede nad fašizmom
    14h 11m
    0