U Srednjoškolskom centru „27. januar“ Rogatica započeti su radovi na zamjeni dotrajalih staklenih portala u holu škole i na svjetlarnicima.
Kako navode iz Opštine Rogatica, prilikom posjete Rogatici u martu ove godine, ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Borivoje Golubović najavio je izdvajanje 79.000 KM za sanaciju školskih objekata na području opštine. Od tog iznosa, 60.000 KM opredijeljeno je za realizaciju ovog projekta.
- Sredstva su ubrzo obezbijeđena, nakon čega je škola sprovela proceduru javne nabavke. Radovi su planirani za period ljetnjeg raspusta, kako bi se izbjeglo ometanje nastavnog procesa i omogućila nesmetana realizacija projekta. Pored zamjene staklenih portala, predviđeno je i kompletno uređenje zidova u holu škole – rekli su iz Opštine Rogatica.
Foto: Ustupljene fotografije
Direktor škole Darko Jovičić naveo je da su u toku radovi na demontaži dotrajalih staklenih površina, koje potiču još iz perioda izgradnje školskog objekta šezdesetih godina prošlog vijeka.
- Realizacija ovog projekta za nas je od izuzetnog i dvostrukog značaja. Zamjenom dotrajalih portala povećaće se bezbjednost učenika i osoblja, dok će gubici toplotne energije tokom zimskog perioda biti značajno smanjeni - naglasio je Jovičić.
Načelnik opštine Rogatica Ninoslav Prelić poručio je da lokalna uprava kontinuirano radi na poboljšanju uslova u obrazovnim ustanovama.
- Opština ulaže značajne napore u unapređenje infrastrukture i uslova za obrazovanje, jer je to temelj razvoja svakog društva. Posebno je važno istaći podršku Vlade Republike Srpske, koja prepoznaje značaj ovakvih projekata i pruža konkretnu pomoć u njihovoj realizaciji - istakao je Prelić.
Radovi će biti okončani do početka nove školske godine, kada će učenici nastavu dočekati u unaprijeđenom i uljepšanom okruženju.